Szabolcsban is sikerrel járt a BRSE

Zólyomi és Drpa próbálja útját állni a szabolcsiak egyik támadásának. Fotó: Kuti István

Az extraligás női röplabda-bajnokság csütörtöki rangadóján, a nagy rivális Nyíregyháza otthonában aratott döntő szettes győzelmet a Swietelsky-Békéscsabai RSE együttese. Tóth Gábor hölgykoszorúja simán nyerte az első két játszmát, ám azután magukra találtak a szabolcsiak és egalizáltak. A mindenről döntő „rövidítésben” viszont már újra a csabaiak akarata jutott érvényre, akik ezzel a sikerükkel négy mérkőzés után is veretlenül vezetik a mezőnyt.

Fatum-Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsaba 2:3 (–20, –11, 21, 20, –12)
Extraligás női röplabda-mérkőzés. Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Jámbor, Bátkai-Katona Ágnes.
Nyíregyháza: Burazer 9, VASZILEVA 22, Pintér 7, Ana Tiemi 1, RADOSOVÁ 33, Bodovics 3. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Vaida 4, Glavinic 2, Dékány, Francesco, Tóth D. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Békéscsaba: Najdic 1, GLEMBOCZKI 14, Zólyomi 5, DRPA 29, Kliszura 18, STRUNJAK 11. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Kornyienko, Karhu, Szatmári. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:9, 9:12, 14:14, 17:16, 17:20, 20:23. 2. szett: 2:5, 7:7, 10:22. 3. szett: 6:9, 12:12, 17:16, 23:18. 4. szett: 4:0, 5:6, 12:15, 19:17, 24:20. 5. szett: 4:3, 8:11, 9:14.

Mart Drpa két pontja jelentette a rangadó felvezetését. A találkozó elején váltva vezettek a csapatok, majd egy 5:0-s sorozattal a csabaiak tettek szert négypontos előnyre (Németh Szabolcs, a Nyíregyháza edzője már 5:8-nál időt kért). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a játszma utolsó harmadáig egy ponttal jobbára a csabaiak vezettek, ahol Drpa vitte a prímet. Strunjak blokkja és Radosová hibája után ismét a vendégnél volt az előny (17:18), amit egészen a játszma végéig meg is tudtak tartani.
Nem csökkent a vendégek lendülete a második játszmában sem, korán elléptek három ponttal, igaz, a szabolcsiak igen korán behozták a hátrányukat. Drpa már ekkor 12 pontnál járt, de nemcsak ő, hanem az egész vendégcsapat dicsérhető volt, hiszen a maga posztján mindenki jól teljesített. 10:11 után elképesztő sorozatot nyitottak a viharsarkiak: 11 pontot szereztek úgy, hogy a nyírségiek egyet sem. A hazaiak edzője mindent megpróbált, fél csapatát lecserélte, de ez mit sem ért, ráadásul Kliszura egymás után két ásszal demoralizálta a hazaiakat. A játszma végére Vaida tett pontot egy pontatlan ütéssel.
A harmadik szettben ott folytatta a Csaba, ahol az előző játékban abbahagyta, Kliszura, Drpa, de Strunjak is kivette részét a pontgyártásból, a csapat pedig szárnyalt. A hazaiaknál Radosová igyekezett a lelket tartani a társakban, akihez Vaszileva is megpróbált felnőni, 12-nél sikerült is beérniük a békéscsabaiakat. A bajnok érthetően nem akarta feladni, és végül sikeresen küzdött a folytatás lehetőségéért. A hajrában sikerült ellépniük öt ponttal és innentől már nem hibáztak, jöhetett a negyedik szett.
Amit egy 4:0-s sorozattal kezdett a Fatum. Azért nem volt ilyen sima a folytatás, a játszma derekán a feljavuló Glemboczki és a továbbra is jó formában játszó Drpa révén már a BRSE birtokolt előnyt. A Vaszileva-Radosová kettős hathatós közreműködésével néhány pillanattal később már újra a Nyíregyháza állt jobban, és ahogy az előző szettben, úgy most sem hagyta ellenfelét feltámadni. Amire 0:2 után kevesen gondoltak, öt szett dönt majd a rangadón.
Szorosan alakult az utolsó felvonás, 4:3-ra még a Fatum vezetett, ám a térfélcserénél már a BRSE. A végső sikerhez Drpa és Kliszura hozta közel a Csabát, amelynek hat meccslabdája is volt! Vaszileváék hármat faragtak a hátrányból, de a szenzációsan játszó Drpa lezárta a 135 perces csatát.