Újabb történelmi siker küszöbén a BRSE

A csabai csapatot már csak egy lépés választja el újabb történelmi sikertől. Fotó: Hunvolley

A Swietelsky-Békéscsabai RSE csapata bejutott a női röplabda Magyar Kupa döntőjébe, miután a második szombati elődöntőben 3-0-ra nyert a Kaposvár ellen a Ludovika Arénában.  A kétszeres aranyérmes BRSE a vasárnapi aranycsatában a Nyíregyházával találkozik, míg a bronzmérkőzésen a Kaposvár az UTE-val csap össze.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–1. MCM-Diamant Kaposvár 3:0 (20, 19, 26)
Magyar Kupa női elődöntő, Budapest, Ludovika Akadémia, zárt kapuk mögött. Vezette: Jámbor Tamás, Horváth Miklós.
Békéscsaba: Vander Weide 10, Pekárik 12, Drpa 15, Glemboczki 8, Grudina 11, Koseková 2. Csere: Molcsányi (liberó), Zhidkova 1, Cicic. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Kaposvár: Bodovics 4, Helics 14, Klisura 10, Harcenko 14, Király-Tálas 4, Szűcs K. 4. Csere: Szpin (liberó), Kump, Matics 2, Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:2, 14:8, 16:16, 24:19. 2. szett: 2:3, 10:6, 15:11, 19:13, 19:18, 24:18. 3. szett: 3:1, 4:10, 8:14, 13:16, 19:18, 23:21, 26:25.

Békéscsabai pontokkal kezdődött a mérkőzés, Glemboczki Zóra két remek blokkal vétette észre magát. Gyönyörű pontokkal haladt előre a BRSE, Vander Weide és Drpa labdáit sem érték el a somogyiak. Pekárik nyitásai után kezdett ellépni a BRSE, 13:8-nál időt kellett kérnie Szasa Nedeljkovicsnak. Néhány perccel később Tóth Gábornak is, miután villámgyorsan felzárkózott a Kaposvár, majd rövidesen utol is érte ellenfelét. Jó volt a nyitásfogadás csabai oldalon, és egy 4:0-s sorozattal játszmalabdához jutott a viharsarki egység, a játékot végül Drpa bombájával zárták le.
A Békéscsaba dominált a 2. szettben is, Pekárikék jól tették a dolgukat a hálónál is, nem véletlen, hogy 10:6-nál a somogyiak edzőjének akadt inkább mondanivalója. Koseková továbbra is jól osztogatott, nemcsak az ütőknek, hanem a centereknek is. Molcsányi Rita is hozta azt az extrateljesítményt, amit tőle megszokhattunk. 15:11-nél ismét Nedeljkovics kért időt. A különbség azonban csak tovább nőtt, de a somogyiak kapaszkodtak, egy pontra voltak az egyenlítéstől, ám Drpáék egy 5:0-s rohammal szettlabdához jutottak és a csapatkapitány, Pekárik Eszter pontot tett a játszma végére.

Mintha kissé belealudt volna a mérkőzésbe a BRSE, a 3. játszma elején csabai hibák után hat pontos kaposvári előnyt mutatott az eredményjelző. Nem tudta azt a játékot nyújtani a BRSE, mint az első két szettben. A szett derekán kezdte meg a felzárkózást a Csaba, és egy nagy rohammal kiegyenlített, majd át is vette a vezetést. A végén öt játszma-, és mérkőzéslabdája is volt a BRSE-nek, a somogyak négy alkalommal hárítottak, Pekárik sánca után viszont már nem tudtak, így nem nyújtották el a mérkőzést, a Békéscsaba három szettes párharc végén remek csapatmunkával bejutott a döntőbe, ahol vasárnap 19 órai kezdettel a Nyíregyháza lesz az ellenfele.
Az elődöntő másik mérkőzésén: Fatum Nyíregyháza–UTE 3:2 (–24, –23, 13, 19, 8).