Váltakozó sikerrel pótoltak

Mucsi Zsolt (fehér sapkában) remekül védekezett, ráadásul a két találkozón hét gólt szerzett, amivel csapta egyik legjobbja volt. Fotó: csabapolo.hu

Miközben a vízilabdában minden szinten zajlottak a pontvadászatok, a felnőtt OB II-es bajnokságban az utóbbi két hónapban szünet volt. Néhány „bátrabb” együttes azonban úgy döntött, hogy igyekszik máris pótolni a harmadik és negyedik fordulóból elhalasztott meccseit. Ennek értelmében a békéscsabaiak, a szolnokiak (martfűiek) és a hódmezővásárhelyiek ellen vízbe ugrottak vasárnap Martfűn és pótoltak.

Swietelsky-Békéscsaba–Invictus Úszó és Vízilabda SC, Szolnok 11–14 (3–5, 2–4, 2–2, 4–3)
OB II-es vízilabda-mérkőzés, Délkeleti csoport, Martfű. Vezette: Pásztor.
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 1, Laczó P., Weinhardt M., Mucsi 4, Tóth F. 2, Ajtai 4. Csere: Miklós, Sipaki, Latorcai, Puha, Gruda, Csatári. Edző: Fodor Ádám, Ajtai Miklós. A Szolnok legjobb góldobói: Hangay 5, Nagy R. 4 (1).
Gól emberelőnyből:
8/5, ill. 7/3. Büntetők:1/0, ill. 3/2. Az eredmény alakulása:1–3, 3–4, 3–7, 5–10, 11–13.

Swietelsky-Békéscsaba–Hódmezővásárhelyi VSC 13–10 (3–2, 3–2, 5–2, 2–4)
OB II-es vízilabda-mérkőzés, Délkeleti csoport, Martfű. Vezette: Juhász.
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 1, Laczó P. 4, Weinhardt M., Mucsi 3, Tóth F., Ajtai 4 (1). Csere: Miklós, Sipaki, Latorcai, Puha, Gruda 1, Csatári. Edző: Fodor Ádám, Ajtai Miklós. A Hódmezővásárhely legjobb góldobói: Varga S. 3, Herczeg 2.
Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 8/4. Büntetők: 1/1, ill. 1/0. Az eredmény alakulása: 2–0, 2–2, 6–3, 11–5.
Ajtai Miklós: – Kicsit tartalékosan utaztunk Martfűre, ugyanis betegség és munkahelyi elfoglaltság miatt ezúttal nem tarthatott velünk Csendes Csaba, Dávid Levente, Gyebnár György és Lukácsi Sándor. Az első találkozón tisztességes eredményt értünk el, hiszen, a szolnoki együttes nagyon jó erőkből áll. Csupán néhány perce pihenő után ismét vízbe ugrottunk és ezúttal legyőztük a hódmezővásárhelyieket, akik ellen korábban döntetlenre futotta. Ma azzal nyertünk, hogy jobb napot fogtunk ki, azt viszont kijelenthetjük: a koronavírus-pandémia miatt egyik csapat sem volt a topon, viszont végre egy jót játszhattunk.
Az állás: 1. Invictus 15, 2. Csongrád 9, 3. Szegedi UVTE 9, 4. Békéscsaba 5, 5. Hódmezővásárhely 1, 6. Szegedi VTK 1.