Végletekig kijátszott meccsen egyenlített a BRSE

Marta Drpa a csabai együttes legjobbja volt Kaposváron. Fotó: Muzslay Péter

Egyenlített a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata az exrtaligás bajnokság elődöntőjében, miután a szerdai kaposvári mérkőzésen öt szettben múlta felül a házigazda 1. MCM-Diamant Kaposvár gárdáját. A csabaiak az első két játszma megnyerését követően visszaestek, de a döntő szettet behúzták, így az egyik csapat 3. győzelméig tartó párharc szombaton 1:1-ről folytatódik a megyeszékhelyen.

1. MCM-Diamant Kaposvár–Swietelsky-Békéscsabai RSE 2:3 (–15, –13, 18, 23, –13)
Extraligás női röplabda-mérkőzés, elődöntő második találkozó. Kaposvár, zárt kapuk mögött. Vezette: Szabó Péter, Tillmann Gyula.
Kaposvár: Király-Tálas 3, Matics 13, Bodovics 4, HELICS 25, KLISZURA 16, Kump 3. Csere: Szpin (liberó), Szűcs K. 4. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Békéscsaba: Vander Weide 18, Pekárik 10, DRPA 27, GLEMBOCZKI 19, GRUDINA 11, Koseková. Csere: Molcsányi (liberó). Vezetőedző: Tóth Gábor.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 2:7, 4:15, 10:16, 13:23. 2. szett: 2:6, 7:16, 12:23. 3. szett: 10:6, 15:10, 17:15, 22:15, 24:17. 4. szett: 2:4, 8:5, 8:9, 12:12, 18:15, 20:20, 24:20, 24:23. 5. szett: 3:1, 6:9, 9:9, 10:13, 13:14.

Glemboczki Zóra megmozdulása jelentette az első pontot a mérkőzés során, ami jelzésértékű volt, hiszen társaival együtt ezután valósággal „nekimentek” vendéglátóiknak. Szasa Nedeljkovics, a Kaposvár edzője 2:6-nál időt kért, de ahogy korábban Pekárik Eszter, úgy a pihenő után Marta Drpa is ásszal próbálta jelezni a sárga mezben játszó somogyiaknak, hogy milyen szándékkal is érkeztek a Kaposvár Arénába. Négy csabai pont gyors egymás után, és 4:12-nél jöhetett az újabb hazai időkérés. Előtte a Békéscsabán remeklő Szara Kliszurát Szűcs Kinga váltotta.
Állva hagyta ellenfelét a BRSE, a Diamant nem tudta megszakítani a már 11 ponttal is vezető vendégek sorozatát. Aztán Maticsék is begyújtották a rakétákat, következett egy 5:0-s hazai roham, éledtek a kaposvári remények. A folytatásban Drpa vette kézbe az irányítást és máris visszaállt a korábbi különbség. A játszma végét megnyomta a Csaba és Grudina pontjával szettlabdához jutott, majd Matics sikeres ütése után Pekárik zárta azt le.
Drpa játszotta a főszerepet a 2. felvonás kezdetén, nagy lökést adott csapatának, a határozott, tőle megszokott bombákkal igyekezett elbizonytalanítani a túloldalon harcolókat. Pekárik sáncmunkáját is ki lehetett emelni, aki két sikeres blokkot is elkönyvelhetett. Fokozatosan nőtt a csabai előny, Nedeljkovics edzőnek muszáj volt időt kérnie. Glemboczkiék továbbra is elszántan küzdöttek, a somogyiak jelentős távolságból követték ellenfelüket. A hajrában a mezőny addigi legeredményesebb játékosa, Marta Drpa talált rést, jöhetett a szettlabda és Helics pontatlan ütése nyomán már 2:0-ra vezetett a BRSE.

A légiósok próbálták menteni a menthetőt a Kaposvárnál, Helics, Kliszura, és Matics nagy pontgyártásba kezdett a 3. játszma felvezetéseként, és amikor már négy volt közte, Tóth Gábor lépett közbe. Az időkérés után Vander Weide révén kezdett felzárkózni a BRSE. A somogyiak azonban nem inogtak meg, visszaállították a korábbi 4-5 pontos különbséget. A csabaiak igyekeztek utolérni a hazaiakat, két pontra meg is közelítették Király-Tálasékat, de Helics révén ismét nagyot lépett előre a Diamant, amely produkált egy 6:0-s sorozatot és már nem is engedte ki a kezéből a játszmát.
Bár jól kezdte a 4. játszmát a Békéscsaba, néhány hiba után fordított és 3 ponttal meglépett a házigazda. Drpa vette tűz alá a túloldali térfelet, és zsinórban 4 pont után újra a Csaba birtokolta az előnyt. Hol az egyik, hol a másik gárda vezetett, majd 3-al ellépett a Kaposvár. A hajrá ismét szoros játékot hozott, de a végén sorozatban leblokkolta ellenfelét a dunántúli alakulat. Négy játszmalabdájája is volt a somogyiaknak, Drpáék azonban visszajöttek egy pontra, végül Helics révén a hazaiak kikényszerítették a döntő játszmát.
Folytatódott az idegek harca az 5. felvonásban is. Helicsék kezdtek jobban, de összekapta magát a Csaba és 4:7-es, majd 6:9-es állásnál is időt kellett kérni Nedeljkovics edzőnek. A Kaposvár nem adta fel, kiegyenlített, így az utolsó harmadnak egálról futhattak neki a csapatok. A BRSE játékosai tűntek higgadtabbaknak és már csak 2 pontra voltak a győzelemtől. Drpa ejtésével játszma-, és mérkőzéslabdához jutott a vendégcsapat, de a dráma folytatódott, egy pontra ugyanis visszajött a Kaposvár. Időkérést követően Glemboczki tűpontos bombája vetett véget a 120 perces, izgalmas csatának. Folytatás: szombaton este Békéscsabán.