Visszavágtak az újoncnak

Balog Gábor 30 pontos karrier rekordot döntött a vasárnapi mérkőzésen. Fotó: Hnbasket

Hazai pályán győzelemmel indította az újévet a békési kosárlabdacsapat, amely ellentétben a hétközi debreceni vizittel,  csaknem teljes kerettel múlta felül a tartalékos Dunaharaszti együttesét. A vendégek két negyeden keresztül tudták tartani a lépést, azt követően a házigazdák „kivédekezték“ az újoncot.

Békési SZSK–Dunaharaszti MTK 80–56 (21–11, 15–23, 25–11, 19–11)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békés, 100 néző. Vezette: Sallai, Vadász, Drenyovszki.
Békés: Krisztics 18/6, Acsimovics 14, BALOG G. 30, Cvijin 10/3, Vass. Csere: Szugyiczki, CSORBA 4, Kelechi 2, Balikó, Kónya, OLICS 2, Karsai. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Dunaharaszti legjobb pontszerzői: Fekete B. 11/6, Bocsárdi 10.

A Dunaharaszti mindössze nyolc játékossal (abból is három fiatal volt) érkezett Békésre, többen betegség, az amerikai kulcsjátékos Santiago Jordan Ismael eltiltás miatt nem tarthatott a társakkal. A házigazdák így kötelezőnek érezhették a győzelem megszerzését.
Az első negyedben agresszívan védekezett a Békés, bár ha jobb a koncentráció, még a 10 pontnál is nagyobb előnnyel várhatták volna a második felvonást, melynek során meglepetésre a vendégek vették át a kezdeményezést. A 18. percben meg is fordították az állást (32–33), ám végül 2 pontos békési előnnyel zárult a játékrész. A hazaiak csak támadni akartak, a védekezésre nem fordítottak annyi gondot, mint az első 10 percben.
A védekezés volt a kulcskérdés a második félidőben is, amire már aligha panaszkodhatott a békési edzőkettős, hiszen a harmadik és negyedik negyedben 11-11 pontot kapott csupán csapatuk. Ebben az időszakban a fiatal Balog Gábor vette hátára a csapatot, aki hatalmas munkát végzett, a 30 pontos teljesítménye a legjobb volt a pályafutása során. vezérletével a 9. helyen álló békésiek fontos győzelmet arattak és az sem mellékes, hogy a két csapat egymás elleni idei mérlege a kapott pontok tekintetében is nekik kedvez.
Balog Vilmos: – A szezon elején nagy verést kaptunk Dunaharasztiban, hajtotta is a fiúkat a visszavágás szándéka. Az első félidőben ez a győzni akarás erőlködő, kapkodó játékot hozott, a második negyedben a védekezésünk sem működött. Aztán a második félidőre rendeztük a sorokat, s Balog Gabi vezérletével behúztuk ezt a roppant fontos meccset. Köszönjük a szurkolóink buzdítását, a második félidőben az ő segítségük is kellett, hogy talpra álljunk.