A DEAC lehajrázta az amazonokat

Az NB I-es női futsal-bajnokság élén álló DEAC együttese az utolsó 5 percben lőtt három találattal, magabiztos győzelmet aratott Gyulán, a pontvadászat 14 fordulója keretében megvívott vasárnapi mérkőzésen. A helyi lányok dicséretére szolgáljon, hogy a hajráig haloványabb teljesítménnyel is partiban voltak a debreceniekkel.

Az első gólt az egyetemisták új szerzeménye, André Antónia szerezte a találkozó 5. percében. Ezután felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de Palócz Mónika és Kósa Viktória is remek formában védett. Kurai Nikolett 9. percben akasztott egy nagy gólt, ezzel visszahozva a reményeket csapatának. Nem sokkal később Horváth Petra hagyta kihagyhatatlan helyzetbe Krascsenics Csillát, aki nem is hibázott, újból vezetéshez juttatva a DEAC-ot. Igyekeztek letámadni a hazaiak, de mindkét oldalon sok volt a technikai hiba az első játékrészben. A második félidőt is a látogatók kezdték jobban: Horváth Viktória szinte a középkezdésből szerzett gólt. Mindez nem szegte kedvüket Molnárné Irénke lányainak, akik több lehetőséget is elpuskáztak, de a 24. percben Bálint Rebeka végül értékesítette a gyulaiak közül legjobb egyéni teljesítményt nyújtó Kurai Nikolett passzát, egy gólra csökkentve a különbséget. A fegyelmezett, technikás futsalt játszó hajdúságiak azonban nem bíztak semmit a véletlenre. A mérkőzés végén kihasználták a hazaiak rövidzárlatát, és nem egészen 4 perc leforgása alatt bebiztosították sikerüket. A látottak alapján ekkora különbség nem volt a két csapat között.
Molnár Zoltánné: – Csalódott vagyok, mert a végjátékot leszámítva végig pariban voltunk ellenfelünkkel. A lányok közül sokan mélyen a tudásuk alatt játszottak, ellentétben az ellenfelünkkel. Ma csapatként sem funkcionáltunk megfelelően, emellett a fegyelmezettség hiánya is döntő volt. Nem volt ekkora különbség a két gárda között, talán a végére mentálisan és fizikálisan is elfáradtak a lányok. Meg kell tanulni, hogy a végjátékot is minden tekintetben el kell bírni.

Gyulai Amazonok–Debreceni EAC 2–6 (1–2)
NB I-es női futsalmérkőzés. Gyula, 1
30 néző. Vezette: Baráth János, Benyovszki Zoltán (Kis Pál).
Gyula: Palócz M. – Fülöp, Molnár Á., Bálint,
Balogh N. Csere: Mázik, Kurai, Sovány, Szerb. Edző: Molnár Zoltánné.
Debrece
n: Kósa – Tóth N., Krascsenics Cs., Horváth V., André. Csere: Tóth R., Pócsik, Horváth P., Üveges, Czégény. Játékos-edző: Üveges Katalin.
Gólszerző: Kurai (9.), Bálint (24.), ill. André (5.), Krascsenics Cs. (11., 38.), Horváth V. (21.), Czégény (36.), Horváth P. (39.).
További eredmények: Kiskunfélegyháza–Hajdúböszörményi TE 4–4, Miskolc–Szekszárd 6–2, Tolna-Mözs–TFSE 12.
A bajnokság állása: 1. TFSE 30 (52–32, 14 mérk.), 2. Debreceni EAC 28 (52–35, 13), 3. Kiskunfélegyháza 27 (57–31, 13), 4. Tolna-Mözs 20 (40–32, 13), 5. Miskolc 15 (44–50, 13), 6. Gyulai Amazonok 15 (32–39, 13), 7. Hajdúböszörmény 10 (23–41, 14), 8. Szekszárd 5 (24–64, 13).

Címlapon: Kurai Nikolett bizonyult a gyulaiak legjobbjának a vasárnapi találkozón. Fotó: Tóth László