A gyulaiak legyőzték a kupagyőztest

A bajnokság 16. fordulójában az újdonsült Magyar Kupa-győztes otthonában volt jelenése vasárnap a Gyulai Amazonok NB I-es női futsalcsapatának. Szekszárdon nem egyszerű dolog győzni, pláné, ha a rutinos védője, Megyeri Boglárka is hadra fogható. A fürdővárosi lányoknak most mégis sikerült.

Mindkét csapat a védekezésre helyezte a hangsúlyt, nem volt a leglátványosabb első félidő. Ettől függetlenül helyzetek adódtak mindkét oldalon, a vezetést pedig a hazaiak Lovász Viktória révén szerezték meg, aki a 13. percben szerencsés körülmények között juttatta Palócz Mónika hálójába a játékszert. A gyulaiak nem adták fel, Kurai Nikolett révén sikerült az egyenlítés, a 18. percben Balogh Noémi passzát helyezte Szabó Kata kapujába. A második félidőben feljebb tolta védekezését a fürdővárosi csapat, ennek megfelelően több lehetőség is adódott a vendégek előtt. Sovány Liza a 31. percben szabadrúgásból vágta a labdát a hálóba, ami győztes találatot jelentett és 3 pontot ért az amazonoknak. A két fiatal csapat lendületes játékot mutatott be, de sok volt a hiba mindkét oldalon, ami a rutintalanságnak tudható be. A gyulai csapat 3 pontra megközelítette a Tolna-Mözs együttesét, mellyel a következő fordulóban találkozik majd.
Molnár Zoltánné: – Taktikai csata folyt a pályán. Akkor is higgadtak tudtunk maradni, amikor hátrányba kerültünk, így sikerült megfordítani a találkozót. Örülünk a pontoknak, szeretnénk elcsípni a felsőházas pozíciót.

Agenta Girls Szekszárd–Gyulai Amazonok 1–2 (1–1)
NB I-es női futsalmérkőzés. Szekszárd, 80 néző. Vezette: Kiss Gergely, Farkas Roland (Mihálovics Lajos).
Szekszárd: Szabó K. – Megyeri, Perger, Lovász, Kiss G. Csere: Dombi, Kágyi, Losoncz. Edző: Micskó Márk.
Gyula: Palócz M. – Fülöp, Balogh N., Molnár Á., Kurai. Csere: Lázár, Mázik, Sovány, Szerb. Edző: Molnár Zoltánné.
Gólszerző: Lovász (13.), ill. Kurai (18.), Sovány (31.).
További eredmények: Debreceni EAC–Astra Kiskunfélegyháza FC 3–3, TFSE–Hajdúböszörményi TE 2–1, Miskolci Vénusz–Tolna-Mözs 4–4.
A bajnokság állása 16 forduló után: 1. TFSE 36 (56–34, 16 mérk.), 2. Debreceni EAC 29 (57–43, 15), 3. Kiskunfélegyháza 28 (61–36, 15), 4. Tolna-Mözs 24 (49–38, 15), 5. Gyulai Amazonok 21 (44–42, 15), 6. Miskolc 16 (50–64, 15), 7. Hajdúböszörmény 13 (29–44, 16), 8. Szekszárd 5 (26–71, 15).

Címlapon: Sovány Lizának kijárt a társak dicsérete, ugyanis 3 pontot érő gólt szerzett. Fotó: Tóth László