A hosszabbításban összejött az egyenlítés

Molnár Ágnes csatázik az egyik fővárosi játékossal. Fotó: Tóth László

A ráadásban lőtt találattal egyenlített a Vasas Akadémia otthonában a hetek óta jó formában futballozó Gyulai Amazonok nagypályás csapata, ezzel maga mögött tartotta az NB II-es tabellán a fővárosi csapatot.

Vasas Akadémia–Gyulai Amazonok 1–1 (1–0)
NB II-es női nagypályás labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport. Budapest, Vasas Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: Risz.
Gyula: Farkas V. – Lehóczki, Szappanos (Mátyás), Futaki, Lovas, Molnár Á., Szerb, Kurai (Nagy E.), Mezei, Komlósi, Bartha. Edző: Molnár Zoltánné.
Gólszerző: Papp Cs. (38.), ill. Nagy E. (93.).

A gyulai csapatnak minden oka megvolt arra, hogy nagy önbizalommal lépjen pályára az erős középcsapatnak számító Vasas Akadémia otthonában, hiszen egy szép sorozatban voltak, a Cigánd (8–0), a Monor (2–1) és a Kazincbarcika (3–0) legyőzésével. Bár csak tizenhárom játékos állt Molnár Zoltánné rendelkezésére, végül sikerült ponttal zárni a szombati összecsapást.
Az első játékrész után még nem úgy festett, hogy megússza vereség nélkül a fürdővárosi csapat, ugyanis Papp Csilla révén a 38. percben góllá érett a házigazdák fölénye.
Szünet után azonban egy másik arcát mutató gyulai csapat jött ki az öltözőből. Egyre többször jutottak el az ellenfél kapujáig, helyzeteket is kidolgoztak, amelyek azonban még kimaradtak. A fővárosiak már elkönyvelték a győzelmet, nem úgy a Gyula, a Kurai Nikolettet váltó Nagy Enikő ugyanis a 93. percben értékesített egy ziccert, megérdemelt ponthoz juttatva együttesét.

Molnár Zoltánné: – Az első félidőben egyértelműen a Vasas Akadémia játszott fölényben, ellenfelünk kevés hibával, dinamikusan futballozott. A szünetben azt kértem a lányoktól, hogy higgyék el, van keresnivalójuk. A második félidőben már mi játszottunk fölényben, három-négy komolyabb helyzetet is kidolgoztunk és a végén megszületett a pontot érő találat.
A 12 tagú Keleti csoport 6. helyén álló  Amazonoknak két mérkőzése maradt még hátra a bajnokságból, mindkettőt hazai pályán vívja majd, előbb szerdán a bajnokesélyes Soroksár, majd május 15-én a Szolnok ellen.