A Ladány ötletesebb és kreatívabb volt

A ladányiak ötletesebbek és egységesebbek voltak az NB III-as megyei csapatok bajnoki főpróbáján. Fotó: Kovács-Goda József

A vendég Körösladány magabiztos sikerével zárult az NB III-as megyei labdarúgócsapatok vasárnapi csatája, amely egyben a jövő heti bajnoki nyitány főpróbáját is jelentette. Az érett játékot bemutató vendégek Ilyés Tamás vezérletével múlták felül a mérsékeltebben teljesítő gyarmatiakat, akiknek a meccs alapján még sokat kell dolgozniuk, hogy visszatérhessenek a tavaly őszi sikerek.

Füzesgyarmati SK–Körösladány MSK 0–4 (0–3)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés. Füzesgyarmat, 300 néző. Vezette: Takács T.
Füzesgyarmat: Fildan – Achim S., Sundas, Lippai, Szabó R., Achim Á. – Vajda, Hussein, Tóth O., Cigan – Popescu. Játszott még: Ferenczi, Márkus, Ádám, Kis Sz., Bálint, Brúnó, Erdős-Balizs, Molnár Sz., Kiss G., Mazán, Balogh G. Szakmai koordinátor: Boros Tibor. Vezetőedző: Csillag László.
Körösladány: Nagy B. – Prasler, Szántó, Vincze D., Krajcsó – Zelenyánszki, Ruzsa – Burai, Mácsai, Papp – Ilyés. Játszott még: Ivicsevics, Szabó V., Malkócs, Talpalló, Bartik, Gyomai, Szabó Á., Knyihár, Pusztai. Vezetőedző: Fodor Sándor.
Gólszerző: Ilyés (3., 75.), Ruzsa Z. (13. – 11-esből), Papp Zs. (38.).

A vendégek kezdtek jobban, már a 3. percben bevették a gyarmatiak kapuját, miután egy bal oldali beadást az ötösről Ilyés Tamás bólintott a hálóba, 0–1. A folytatásban is a kék-fehérek akarata érvényesült, ennek a 13. percben újabb találattal adtak nyomatékot. Egy szép ladányi akció során a védők nem tudtak felszabadítani, Fildan Calin kapus elhúzta Papp Zsolt lábát, a megítélt büntetőt pedig Ruzsa Zoltán értékesítette, 0–2. Az egységesebb képet festő látogatók az ivószünetig dominálták a játékot, a hazai legénység csak a félidő második felére kapott lábra. Abban az időszakban Nagy Bálint három alkalommal mentett nagyot a kapuban, ennek köszönhetően újabb gólt csak az övéi tudtak szerezni, akik a 35. percben egy kontra végén Papp Zsolt révén is betaláltak, 0–3.

Popescu Robert kapuvasa vezette be a második félidőt, említésre méltó eseményt ezt követően azonban már csak Ilyés Tamás és Fildan Calin kettős „párharca” jelentett. A 65. percben a kapus győzött, miután a bal felső sarokból kitolta a támadó 25 méteres bombáját, 10 minutával később viszont már a csatár örülhetett. A fürge játékos a félpályáról lépett ki a védők díszkíséretében, 18 m-ről ellőtte a labdát, amely a menteni igyekvő hálóőrön átpattanva került a kapuba, 0–4.
A két harmadosztályú megyei együttes bajnoki főpróbáját az összeszokottabb, lényegesen kevesebbet hibázó ladányi együttes teljesen megérdemelten nyerte.
Boros Tibor: – Az első pár perc során elkövetett elkövetett demoralizáló hibák alapjaiban húzták keresztül a számításainkat. Kétgólos hátrányában görcsösen próbálkoztunk, de nem volt meg a dinamizmus és a kreativitás, nem kis feladat megtalálni jövő hétig a megoldást. Gratulálok a ladányiaknak, sok sikert kívánok nekik a bajnoksághoz!
Fodor Sándor: – Játékosaink jól álltak a mérkőzéshez, tudunk gyakorolni egy új formációt. Nagyon jól töltöttük meg tartalommal a 90 percet, bár a labdakihozatalnál még voltak hibák, pozitívum viszont, hogy szép gólokat lőttünk. Jól zártuk a felkészülést, de leglényegesebb számunkra az, hogy a bajnoki rajtunk jól sikerüljön. Szeretnék sok sikert és sérülésmentes szezont kívánni mindkét csapatnak!