Amolyan edzőbuktató meccs volt

Preisinger Sándor elképzeléseiből aligha vált sok minden valóra. Fotó: Milyó Pál

Szerdán Szombathelyen, amolyan edzőbuktató mérkőzést játszott a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely rossz felfogásban és motiválatlanul teljesítve újabb vereséget szenvedett, így 4. forduló után egyetlen ponttal áll a tabella utolsó előtti helyén.

Szombathelyi Haladás–Békéscsaba 1912 Előre 3–1 (1–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Szombathely, 1419 néző. Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid).
Szombathely: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak (Doktorics, 50.) – Csilus T., Kiss B., Holdampf, Szekér (Hegedűs, 50.) – Tóth M. (Tóth-Gábor, 83.), Horváth R. (Monori, 72.). Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Békéscsaba: Krnács – Farkas M., Albert, Bora (Király, 61.), Kitl (Gránicz, 72.) – Puskás (Pantovics, 61.), Nagy S. (Ilyés, 81.), Sipos, Horváth P. – Máris, Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Gólszerző: Németh M. (34.), Horváth R. (52.), Monori (86.), ill. Farkas M. (42.).
Sárga lap: Mocsi (31.), Tóth M. (65.), Kállai (84.), ill. Bora (8.), Kitl (70.), Albert (85.).

34. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Haladás 28 méterre a kaputól. A labdát Bosnjak kapta a bal szélen, aki pontosan emelt Németh Milán elé, a hazai csapatkapitány pedig az ötösről bekotorta a hálóba, 1–0.
42. perc: Kitl jobb oldali szögletét Máris továbbcsúsztatta az ötös rövid sarkáról, a labda Farkas Márk elé került aki három lépésről ballal belsőzött a hosszú sarokba, 1–1.
52. perc: Agresszív labdaszerzés után Horváth Rajmundot dobták játékba a szombathelyiek a bal oldalon, aki az ötös sarkáról ballal a hosszú felső sarokba lőtt, 2–1.
86. perc: Az alapvonal közeléből, balról Tóth-Gábor centerezett pontosan, Monori Norbert elé, aki 8 méterről a védőktől zavartalanul lőtt a hálóba, 3–1.

A várakozásoknak megfelelően a szombathelyiek léptek fel támadólag a meccs elején, magabiztosan tartották a labdát. Az Előre jól megszervezte a hátsó alakzatát, mindössze három támadószellemű játékos kapott helyet a kezdőcsapatában. Máris megugrása jelentette az első valós veszélyt hét percnyi játék után, de a 15 méteres lövését blokkolta a tömörülő védelem. Nem sokat váratott a hazaiak válasza sem, Bosnjak bal oldali beadását Csilus fejelte közelről a kapu közepébe, ezzel pedig éppen Krnács kezébe. A vasiak meglehetősen statikusan, könnyen követhetően járatták a játékszert, csupán Bosnjak fellépései jelentettek több alkalommal is gondot az Előre védelmének. A 21. percben Kiss Bencét hozta nagy helyzetbe az egyszeres válogatott honosított bal bekk, de társa lapos lövését hárította a csabai hálóőr. A másik kapunál pedig Horváth 17 méteres lökete okozott riadalmat, amely alig szált fölé. A félidő második felében fokozta a nyomást a Haladás, amely már a labda kihozatalában próbálta megzavarni a látogatókat. Egy-egy Zrinyihez hasonlítható rögtönzött rohamot vezettek csak a lilák, de különösebb tervszerűség nélkül. Egy trükkös szabadrúgásra viszont nem voltak felkészülve, ebből szerzett vezetést a hazai együttes. A zöld-fehérek a hajrára nagy fölényt alakítottak ki, teljesen váratlanul jött a szorult helyzetben lévő Békéscsaba egyenlítő találata a félidő végén.
A második játékrész elején Bora szarvashibáját még korrigálni tudták a lilák, de a következő akcióból Horváth Rajmund javította saját hibáját, újra megszerezve a vezetést csapatának. A hazaiak agresszív letámadásával nem tudott mit kezdeni az Előre, így azután sorra alakultak ki a veszélyes helyzetek Krnács kapuja előtt. A csabai szakmai stáb kettőt is cserélt nyomban, friss támadókat a pályára küldve. Valamelyest kiegyenlítettebb lett a játék, de a vendégekből változatlanul hiányzott a kreativitás. Gránicz beállításával Kitl személyében újabb védőt áldozott be Preisinger Sándor, az újabb gólt így is a Haladás érte el a 75. percben, igaz Mocsi találata lesről esett. Az utolsó tíz minutára Ilyés is beszállt, így már négy támadóval „kapart” az eredmény után az Előre, azonban ez is fordítva sült el, mert Monori kihasználva a fellazuló védelmet, lezárta a meccset.
Összességében a motivált Haladás nem adott sok sanszot a céltalan focit nyújtó, szerkezetéből kifolyólag roppant sebezhető Békéscsabát.

Jó: Bosnjak, Csilus, Tóth M., ill. Sipos.

Preisinger Sándor: – Gratulálok a Haladásnak! Sajnos jelenleg abban a stádiumban vagyunk, amikor minden hibánkat megbünteti az ellenfél. Igazán elkeserítő ez az egész!