Az Előre három pontot rabolt Csákvárról

Schindler Szabolcs munkájának eredményeként meccsről-meccsre acélosabb a lila-fehér csapat. Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap

A Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgó-csapatának Csákvárig kellett utaznia az első győzelme megszerzése érdekében. A Merkantil Bank Liga szerdai 10. fordulójában végre a szerencse is a lilák pártjára áll, akik a második félidei teljesítményükkel nem érdemtelenül fordítottak a szintén nehéz helyzetben lévő házigazdák ellen.

Aqvital FC Csákvár–Békéscsaba 1912 Előre 1–2 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Csákvár, 200 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Aradi József).
Csákvár: Auerbach – Major G., Tányéros, Dulló, Körmendi – Posztobányi (Ominger, 61.), Mészáros D. (Magyar, 82.) – Komáromi, Mim (Kártik, 61.), Torvund (Murai, 72.) – Molnár R. (Kalmár, 72.). Vezetőedző: Mónos Tamás.
Békéscsaba: Czinanó – Nagy S., Albert, Bora, Kitl – Horváth P. (Farkas M., 70.), Sipos, Király (Szabó P., 61.), Varga Sz. (Máris, 61.) – Lukács (Kovács Á., 81.), Pantovics (Ilyés, 81.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Gólszerző: Molnár R. (40.), ill. Horváth P. (49.), Lukács (67.).
Piros lap: Ilyés (87.).
Sárga lap: Posztobányi (26.), Tányéros (44.), Kártik (75.), ill. Nagy S. (41.), Albert (71.), Szabó P. (84.).

40. perc: Torvund hagyta faképnél Nagy Sándort a bal szélen, pontosan centerezett középre Molnár Rajmundhoz, aki a tizenegyes pont tájékáról Borát is átjátszva lőtt ballal a kapu jobb sarkába, 1–0.
49. perc: Hazai bedobást fülelt le Király a csákváriak térfelén a jobb oldalon, majd Horváth Péterhez játszott középre, aki 19 méterről lőtt, a labdája pedig Tányéros lábán is megpattanva vágódott a kapu jobb sarkába, 1–1.
67. perc: Horváth Péter a jobbösszekötő helyéről remekül tálalt az üresbe beinduló Máris elé, akinek 10 méteres lövését még bravúrral hárította Auerbach, a kipattanót azonban a feladó okosan keresztbe rúgta a kapu előtt, a hosszún pedig érkezett Lukács Rajmund és a hálóba gurított, 1–2.
87. perc: A nem sokkal korábban beálló Ilyés Tamás a csákváriak térfelén rúgott utána ellenfelének, amiért a játékvezető kiállította.

A csákváriak a szélekről próbáltak veszélyeztetni a meccs elején, több beadás okozott izgalmat a csabai kapu előterében, rendre a védők tisztázásával. Csabai részről az első lehetőséget Varga Szabolcs jobb összekötő helyéről megeresztett lövése jelentette, melyet Auerbachnak kellett hárítania. Mindkét oldal igyekezett a saját akaratát érvényre juttatni, de az a plusz nem volt meg a támadójátékában, ami ehhez elengedhetetlenül szükséges lett volna. Helyzet nélkül peregtek a percek, a 27. minutában aztán Torvund fejese jelentett eseményt, majd félórányi játék után Posztobányi 22 méteres lövését tolta felső lécre nagy bravúrral Czinanó. Tíz perccel később azután már a hálóőr is tehetetlennek bizonyult egy sakk-mattra kijátszott helyzet végén, így a lilák hátrányból kezdhették a második félidőt.
Molnár már az elején majdnem megduplázta góljai számát, de Czinanó szögletre mentette a próbálkozását. Váratlanul jött a csabaiak egyenlítése, majd röviddel később Pantovics a vezetést is megszerezhette volna. Egyedül tört kapura a bal oldalon, önzetlenül Horváthtal akart újabb gólt rúgatni, de rövid volt a labdája, amelyet így lefülelt a visszazáró Dulló. Támadásban aktívabb játékba kezdett mindkét oldal. A 63. percben Kártik műesése okozott riadalmat csabai részről, amit a játékvezető büntetőnek ítélt, a jobb szögben álló asszisztense határozott jelzésére azonban visszafújta azt! A színészkedésre frappáns választ adott a lila-fehér együttes Lukács góljával, azt követően pedig már inkább az eredmény óvására rendezkedett be, noha a kontrákról azért nem mondott le. A csákváriak mindent egylapra feltéve rohamoztak az egyenlítés érdekében, de a viharsarkiak Czinanó kapussal az élen minden próbálkozásukat visszaverték.
Az első győzelmével az Előre helyet cserélt a tabellán a Csákvárral és a kieső helyekről is elkerült.

Jó: Posztobányi, Komáromi, Dulló, Tányéros, ill. Horváth P., Czinanó, Bora, Sipos.

Mónos Tamás: – Mit lehet erre mondani? Az első félidőben el kellett volna döntenünk a meccset. A szünet után az öltözőben maradtunk, s ez lett a vége…
Schindler Szabolcs: – Nehéz, küzdelmes meccs volt. A múlt hétvégi Diósgyőr elleni meccs után tudtuk, hogy egy félidőt be kell áldoznunk a siker érdekében. A szünet után ezzel esélyünk nyílt a fordításra, és éltünk is vele.