Az első hazai győzelem is megszületett

Pantovics Nikola ezúttal is a lilák egyik húzóembere volt. Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság szerdai 17. fordulójában az első hazai győzelmét ünnepelte a Békéscsaba 1912 Előre csapata, amely a Nyíregyházát fektette két vállra. A lilák négy napon belül második sikerüket érték el, a begyűjtött 6 ponttal pedig a három pozíciót javítottak a tabellán.

Békéscsaba 1912 Előre–Nyíregyháza Spartacus FC 1–0 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 440 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter).
Békéscsaba: Czinanó – Nagy S. (Fazekas, 59.), Farkas M., Bora, Horváth P. – Hodonicki, Király (Paudits, 79.), Szabó P. (Gránicz, 66.), Horváth P. – Lukács R. (Puskás, 66.), Pantovics (Zvara, 79.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Nyíregyháza: Hegedűs – Szokol, Papucsek, Jánvári, Galambos (Banyoi, 86.) – Márkus – Pócsik (Novák, 70.), Sztankó (Csörgő, 70.), Paku, Vass P. (Hamed, 70.) – Zamostny. Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Gólszerző: Lukács (42.).
Sárga lap: Király (28.), Gránicz (77.), ill. Papucsek (64.).

28. perc: Király jobb oldali szöglete után a berobbanó Lukács néhány lépésről a kapu közepébe bólintott, 1–0.

A Békéscsaba már az első percekben világossá tette, legyen bármilyen erősségű is az ellenfél, győzni szeretne, idén először hazai pályán. A szinte minden támadásban főszerepet vállaló Lukács Raymond már a 14. percben gólt szerzett, igaz a játékvezető szerint nem szabályosat. A csabai támadó aztán egy szöglet után fejjel bevette Hegedüs Lajos kapuját. A nyíregyházi támadók legalább annyiszor bukkantak fel a csabai 16-os előtt, mint a hazaiak Hegedüs kapuja előtt, ám a lehetőségeiket sorra elpuskázták.
A Nyíregyháza nagy energiát mozgósított a második félidőben, bár igazi nagy helyzetet keveset dolgozott ki. Az utolsó percekben hatalmas nyomás nehezedett a békéscsabaiakra, ám ezúttal sikerült kibekkelniük kapott gól nélkül, ami végül három pontot eredményezett és azt, hogy hosszú idő után elkerültek a kieső helyről.

Jó: Czinanó, Lukács R., Szabó P., Király, Bora, Sipos, Pantovics, ill. Jánvári, Galambos, Vass P., Márkus, Pócsik.

Schindler Szabolcs:
– Vérszemet kapott a csapat. Győrben már volt ennek előjele, nagyon fegyelmezetten játszottunk. Jól felkészültünk, senkit nem tudok kiemelni, mert csapatként tudtunk működni.
Feczkó Tamás: – Az első félidei játékunk messze elmaradt a várttól, érthetetlenül állok azelőtt, hogy egyszerűen nem tudtuk balról megbontani a csabaiak védelmét. Jobb oldalon többször is mögéjük kerültünk, de nem volt vége az akcióknak. Egy komolyabb lehetőségünk volt egy félidő alatt, ami nagyon kevés. Az pedig, hogy pontrúgásból kaptunk gólt, bosszantó.