Baljós csákvári teszt

Hodonicki és Kalmár párharca

Egy héttel a Telki edzőközpontban lejátszott felkészülési mérkőzés után – akkor 2–1-re nyertek a viharsarkiak – szombaton délután ismét az NB II-es Csákvár ellen lépett pályára a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lilák ezúttal sima vereséget szenvedtek.

Aqvital Csákvár–Békéscsaba 1912 Előre 3–0 (0–0)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés. Csákvár, 100 néző.
Csákvár: Auerbach – Csirmaz, Tányéros, Dulló, László – Bakos, Mészáros D., Torvund, Murai – Kalmár, Takács T. Játszott még: Zelizi (kapus), Vaskó, Koch, Sejben, Major, Ominger, Posztobányi, Vörös, Bencze, Grúber, Kun. Vezetőedző: Mónos Tamás.
Békéscsaba: Krnács – Nagy S., Farkas M., Fazekas, Bora – Máris, Hodonicki, Horváth P., Varga Sz. – Gránicz, Lukács. Játszott még: Winter (kapus), Sipos, Borbély, Paudits, Ilyés, Puskás, Kovács Á. Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Gólszerző: Grúber (48.), Ominger (75.), Sejben (90.).

A szombat délutáni találkozó előtt eső áztatta a pálya talaját, így csúszós volt a játéktér. Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott. A 15. percben Lukács került jó helyzetbe a hazaiak kapujánál, de nem tudta értékesíteni a ziccert. A folytatásban is jobbára mezőnyjáték folyt a pályán, mindkét csapat próbálkozott támadás vezetéssel, de a kapuk előtt rossz megoldást választottak a labdarúgók. A 44. percben Lukács került helyzetbe, de a kapu fölé lőtte a labdát.
Fordulás után a 48. percben egy jobboldali beadást követően a Mezőkövesdről igazolt fiatal középpályás Grúber révén megszerezte a vezetést a hazai együttes, 1–0. Mindkét oldalon a cserék is lehetőséget kaptak az edzőktől. A lila-fehérek mindent megtettek az egyenlítésért, a 70. percben a csereként beállt Paudits lőtt fölé 14 méterről. A 75. percben a csereként beállt Ominger egy kipattanó labdát lőtt a fiatal Winter kapujába, 2–0. A hajrában is próbálkoztak a vendégek, de nem tudták bevenni a házigazdák kapuját. A 90. percben egy eladott labdából Sejben állította be a végeredményt, 3–0.
Szünet utáni jobb teljesítményével a hazai csapat megérdemelten nyerte a küzdelmes találkozót, a Békéscsaba pedig változatlanul adós a kreatív játékkal.