Bravúros taktikai győzelem Gyirmóton

A sárga mezes gyirmótiaknak meggyűlt a bajuk a szervezett csabai csapattal. Fotó: Rákóczy Ádám/Kisalföld

Nagy taktikai, csatában bravúros három pontot szerzett vasárnap Győrben a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lila-fehérek a tavaly NB I-es, idén hibátlan Gyirmót otthonából nyertek fegyelmezett játékkal, a hosszabbításban szerzett Hamed-találattal.

Gyirmót FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre 0–1 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Győr, 1045 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Mohos Milán, Kovács Gábor).
Gyirmót: Hársfalvi – Major M., Csörgő, Hajdú, Helembai – Vass Á. – Medgyes (Szegi, 86.), Kovács M., Nagy P., Soltész (Herjeczki, 70.) – Pethő (Simon A., 46.). Vezetőedző: Csertői Aurél.
Békéscsaba: Bukrán – Puskás, Albert, Fazekas, Mikló – Talpalló (Czékus, 59.), Zvara (Bora, 90.), Kitl (Váradi, 59.), Horváth P. – Máris (Hames, 81.), Lukács (Farkas M., 46.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor.
Gólszerző: Hamed (92.).
Sárga lap: Fazekas (35.), Mikló (42.), Kitl (50.), Máris (80.).

92. perc: Czékus remekül játszott össze Yasin Hameddel a tizenhatos jobb oldalában, utóbbi átfűzte magát a védőjén és az ötösről Hársfalvi hasa alatt lőtt a kapuba, 0–1.

A hazaiak mindössze egy helyen változtattak legutóbbi kezdőcsapatukon, Brlázs Gábor viszont ugyanazt a tizenegyet küldte pályára, amely legyőzte a Kazincbarcikát.
Öt percet kellett várni az első hazai lehetőségre, amikor is Soltész lőtt 8 méterről kapu fölé. Ahogy arra számítani lehetett, a Gyirmót támadólag lépett fel, az Előre viszont ügyesen lassította a játékot és szervezett védekezéssel hatástalanította azt. Az első veszélyes csabai kontrára a 14. percig kellett várni, amikor is Máris lekészítését Lukács tűzte rá 15 méterről, a lapos lövést azonban hárította Hársfalvi. A folytatásban is hazai lábakon járt többet a labda, igazán komoly veszélyt azonban nem jelentettek Bukrán kapujára, mert a hátsó alakzat a középpályások hathatós támogatásával tisztes távolban tartotta a támadókat. A félidő utolsó harmadára alább is hagyott a hazai nyomás, igaz ekkor maradt ki a legnagyobb lehetőség, amikor Csörgő a kapufára fejelt egy felívelt szabadrúgást.
A gyirmóti oldalon friss támadó állt be a második félidőre, a csabai csapatban pedig Lukács helyén is védő, Farkas Márk kezdett. Ennek ellenére Soltész az 53. percben közel járt a vezetés megszerzéséhez, de közeli lövését Bukrán nagy bravúrral kitenyerelte a hosszú sarokból. Feltámadt a sárga-kék gárda, térfelére kényszerítette az Előrét, de nem igazán boldogult az 5-4-es kettős fallal. Amikor pedig sikerült átjutnia az „élő sövényen”, akkor pontatlanul célzott. A lila-fehérek csak elvétve jutottak el a hazai tizenhatosig, a 69. percben azonban megszerezhették volna a vezetést, amennyiben a védők közül kilépő Máris pontosabban céloz és nem az égbe emel. A játékrész második felében egyre többször felbátorodtak a csabaiak, Czékus beszállása jótékony hatással volt a kontrajátékukra. A végjátékban így is Bukrán kapuja előtt zajlottak izgalmas jelenetek, de végül a jól sikerült cseréiknek köszönhetően a vendégek szerezték meg a győztes találatot a hosszabbításban.
Nagyszerű taktikai győzelmet aratott a Békéscsaba, amire régen volt példa!

Jó: Soltész, Kovács M., Csörgő, ill. az egész vendégcsapat.

Brlázs István Gábor: – A szerencsére is szükségünk volt, hogy ne kapjunk gólt. Az első félidőben akadtak gondjaink, a másodikban már jobban működött, amit elterveztünk. A srácok végig óriásit küzdöttek, s ha némi szerencsével is, de megérdemelték ezt a győzelmet.