Csabai bravúr az NB II-es nyitányon

Karneváli hangulat fogadta Szegeden a csabai együttest. Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország

Bravúros győzelemmel kezdte a bajnokságot a Békéscsaba 1912 előre NB II-es labdarúgócsapata. Schindler Szabolcs tanítványai remek helyzetkihasználással, 4500 néző előtt nyerték meg a második vonal dél-alföldi rangadóját Szegeden.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre 1–2 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Szeged, Szent Gellért Fórum, 4500 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Georgiou Theodoros, Kovács II. Gábor).
Szeged: Takács J. – Kárász, Deák, Moga, Bitó – Jovanovics, Simon Á. (Oláh, 63.), Varga Sz. – Dobos, Gajdos (Takács T., 59.), Grumics (Germán, 83.). Vezetőedző: Dobos Barna.
Békéscsaba: Uram – Szalai D., Nagy S., Bora, Mészáros M. – Szabó P. (Gránicz, 86.), Király, Babinyecz (Kovács Á., 62.) – Pantovics, Paudits, Lukács R. (Máris, 69.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Gólszerző: Takács T. (94.), ill. Lukács R. (58.), Máris (84.).
Sárga lap: Mészáros (8.), Király (19.), Simon (28.), Nagy S. (53.), Kovács Á. (73.).
Piros lap: Nagy S. (82.).

58. perc: Egy remek kiugratással léphetett ki középen Lukács Raymond, aki higgadtan gurított a jobb alsó sarokba, 0–1.
73. perc: Egy bal oldali szögletet követően Takács Tamás került a földre a 16-oson belül, Kovács Ádám be is sárgult miatta, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A labdát Dobos félmagasan a kapu közepébe próbálta lőni, de nem tudta elmozdítani Uram Jánost, így pedig a kapus számára csemegét jelentett a próbálkozás!
82. perc: Egy szabálytalanság utáni reklamálásért megkapta a második sárga cédulát Nagy Sándor, emberhátrányban folytathatta a játékot a Békéscsaba!
84. perc: A csabaiak csereembere, Máris Dominik léphetett ki a pálya közepén, a szólót lapos lövéssel zárta, amely becsorgott a kapuba a szegedi védők gyűrűjében, 0–2.
94. perc: Takács Tamás maradt üresen, és fejelhetett a kapuba, de ez már csak szépségtapasznak bizonyult, mert a középkezdésre sem maradt idő, 1–2.

A sárga cédulákon túl nem sok eseményt jegyezhettünk fel a dél-alföldi derbi első félidejében, pedig a lelátókon helyet foglaló nézősereg kiváló hangulatot teremtett a Szent Gellért Fórumban. Komoly küzdelem folyt, az iramra sem lehetett panasz, hibákból több, helyzetekből kevesebb adódott, találat viszont sem esett az első 45 percben.
Szünet után fokozta a tempót a hazai együttes, egy ellenakcióból mégis a rutinos Lukács szerzett vezetést. Nyomban két támadót is bevetett Dobos Barna edző, Takács Tamás becserélésével a potenciális veszélyforrás is megérkezett az Előre védői számára. A csatár nyomban kiharcolt egy büntetőt, amivel pechjére nem tudtak élni a házigazdák. Újabb esélyt jelentett számukra Nagy Sándor kissé felesleges kiállítása, de ekkor a kapusa volt a csabaiakkal. A frissen beállt Germán Tibor 18 méteres szabadrúgását tolta a lécre a lilák hálóőre, az ellenakcióból pedig megduplázták előnyüket a viharsarkiak. Az utolsó percekben is ment előre a Szeged, de próbálkozásiból csak szépítésre tellett a végén.
Összességében a szerencsésebb Békéscsaba azzal tudta megszerezni a három pontot, hogy a kapu előtt határozottabb volt és kevesebbet hibázott.
Jó: Moga, Jovanovics, Takács T., ill. az egész csapat dicsérhető.

Dobos Barna: – Az első félidőben nem tudtunk ziccereket kialakítani, mindig hiányzott egy pici plusz. A szünet után olyan hibákat követtünk el, amelyeket nem szabadott volna, valamint döntő momentum volt a kihagyott büntetőnk. Nem a kijelölt rúgó, Grumics végezte el a tizenegyest, ezért nagyon mérges vagyok, hogy így alakult! Többet kell tennünk a szerencséért. Felállt védelem ellen jobban kell játszanunk, a jövőben ennél többet kell nyújtanunk. Szomorúak vagyunk, de nincs idő ezen gondolkozni, hiszen szerdán hétközi fordulóban játszunk.
Schindler Szabolcs: – Tudtuk, hogy egy nagyon jó csapat ellen kell játszanunk. Nagy nyomás nehezedett ránk, de agresszíven játszottunk és rengeteg párharcot nyertünk. Támadásban nem voltunk hatékonyak az első játékrészben. Minden volt ma, amit a nézők élvezhettek. Szervezetten védekeztünk, lélektanilag igen fontos volt Uram János védése a tizenegyesnél. Gratulálok mindkét csapatnak a mai teljesítményhez, egyben külön köszönöm a békéscsabai szurkolóknak, hogy ilyen szép számban elkísérték a csapatunkat!