Döntetlen a hétközi edzőmérkőzésen

Németh Ádám, a ladányiak új támadója az Előre II. után a Tiszafüred kapuját is bevette. Fotó: Kovács-Goda József

Balassagyarmat után egy újabb Keleti csoportban szereplő NB III-as ellenféllel tesztelt szerdán a Körösladány MSK labdarúgócsapata, amely a Tiszafüred vendége volt. A kék-fehér megyei gárda kétszer is vezetett, végül azonban be kellett érnie döntetlennel, mert a hazaiak büntetőből egalizáltak a lefújás előtt.

Tiszafüredi VSE–Körösladány MSK 2–2 (0–1)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Tiszafüred.
Tiszafüred: Ladányi – Háda, Csiki, Fehér, Balogh K. – Vincze P., Barzsó, Iván – Bíró P., Urbin, Barna. Játszott még: Sándor, Papp N., Tóth N., Szabó T., Szövetes. Edző: Dorcsák Zoltán.
Körösladány: Ivicsevics – Prasler, Szabó Á., Szántó, Krajcsó – Ruzsa, Pusztai – Kisari, Zelenyánszki, Mácsai – Németh. Játszott még: Nagy B., Szabó V., Vastag, Knyihár, Papp Zs., Gyomai. Edző: Fodor Sándor.
Gólszerző: Balogh K. (51.), Urbin (89. – 11-esből), ill. Németh (19.), Mácsai (74. – 11-esből).
Mozgalmas, kiegyenlített játék jellemezte az első félidőt. Az első két lehetőség a hazaiak előtt adódott, a ladányiak negyedóra után kezdtek éledezni, amit Kisari lövése és Mácsai szabadrúgása jelzett. Ennek eredménye volt a gól is a 19. percben. Ruzsa gyorsan elvégzett szabadrúgását Kisari passzolta Némethnek, aki 20 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb alsó sarokba, 0–1. A folytatásban egy újabb Mácsai-löket, illetve Prasler távoli bombája riogatta a hazaiakat, akik félóra múltán Iván révén hagytak ki nagy helyzetet Ivicsevicsnek is köszönhetően. Pár perc múltán ismét ez volt a „leosztás” és a végkifejlet, a félidő végéhez közeledve még szabadrúgásból veszélyeztettek a házigazdák.

Szünet után gyorsan ledolgozta hátrányát a Tiszafüred. Az 51. perben labdát szerezett a ladányiak térfélen, a bal oldali beadásból pedig Balogh K. lőtte ki a bal alsó sarkot, 1–1. Néhány minutával később Zelenyánszki forgácsolta szét a felső lécet találta telibe, majd Nagy Bálintnak akadt védeni valója. Változatos volt a meccs, előbb Mácsai lövését hárított bravúrral a kapus, az ismétlést Pusztai küldte fölé, válaszul Urbin fejese adott munkát a ladányi hálóőrnek. A 74. percben Szabó Viktort rántották le büntetőt érően, amit Mácsai értékesített, 1–2. A nyílt sisakos játékban egyaránt benne volt az egyenlítés és az újabb vendéggól, de sorra kimaradtak a lehetőségek. A végéhez közeledve Mácsai löketét vágták ki a gólvonalról, ebből indult az egyenlítést hozó ellenakció, amit egy könnyen megadott büntetőből Urbin ért el, 2–2.
Fodor Sándor: – Lüktető, jó iramú mérkőzésen, jól birtokoltuk a labdát, sok lehetőséget kidolgoztunk. Hasznos találkozó volt!