Egy fejes döntötte el a három pont sorsát

Tischler Patrikot eredményesen semlegesítették Kitl Miklósék, a budafokiaknál így is akadt olyan játékos, aki betalált, ezzel az első győzelmüket ünnepelhették. Fotó: Török Attila

A bajnokság vasárnapi nyolcadik játéknapján egygólos vereséget szenvedett Budafokon a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lilák pontszerzését a mérsékelt támadójáték hiúsította meg, így Brlázs Gábor alakulata 9 ponttal a 13. helyen tölti a válogatott programja miatt október 2-ig tartó szokatlanul hosszú szünetet.

Budafoki MTE–Békéscsaba 1912 Előre 1–0 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Budapest, 400 néző. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Márkus Péter).
Budafok: Gundel-Takács – Varga D. (Sós, 57.), Jagodics M., Romic, Horváth O. – Adorján, Csonka A., Oláh B. (Nándori, 75.) – Németh M. (Kovács D., 57.), Tischler (Beke, 82.), Takács R. (Györgyi, 75.). Vezetőedző: Mátyus János.
Békéscsaba: Bukrán – Puskás, Albert I. (Szabó Cs., 24.), Fazekas, Mikló – Váradi, Zvara (Fülöp, 84.), Kitl M., Talpalló (Szalai, 61.) – Máris (Lukács, 61.), Hamed (Czékus, 61.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor.
Gólszerző: Adorján (39.).
Sárga lap: Romic (25.), Beke (91.), Kovács D. (95.), ill. Váradi (16.), Mikló (29.), Szalai (82.), Fazekas (84.), Czékus (92.).
Piros lap: Beke (94.).

39. perc: Horváthoz került a játékszer, aki pontosan ívelt középre a bal szélről, Adorján Krisztián pedig remekül érkezett középen és 7 méterről, védhetetlenül fejelt a kapuba, 1–0.
94. perc: Beke könyöklését megkapta a második sárga lapját, így többieknél néhány másodperccel korábban indulhatott zuhanyozni.

Nagy elánnal kezdtek a hazaiak, már a második percben óriási ziccert rontottak Németh Márió révén, azután pedig kapuja elé szegezték a Békéscsabát. A lilák negyedóra múltán tudtak némileg fellélegezni, akkor vezettek néhány ígéretes ellenakciót, de a csatáraik nem tudtak betalálni. A félidő utolsó harmada pedig ismét a hazaiaké volt, így a 39. percben a vezetést sem érdemtelenül szerezték meg, ekkor már a kiválóan teljesítő Bukrán kapus is tehetetlennek bizonyult a közeli fejessel szemben.
A második félidő eléggé eseménytelenül telt, ami a hazaiak számára tökéletes volt. Brlázs Gábor csapata támadójátékát élénkítve, a 61. percben három friss támadót vetett be. Bár a Budafok fáradtnak tűnt az utolsó fél órában, a Békéscsaba ezt egyáltalán nem tudta kihasználni, a viharsarkiak szinte helyzetet sem tudtak kialakítani Gundel-Takács kapuja előtt. A túloldalon viszont egy szabadrúgást követően csak Bukrán bravúrja akadályozta meg az újabb hazai találatot. A meccs hajrája már nem is igazán a fociról szólt. A házigazdák foggal-körömmel óvták a számukra kedvező eredményt, így az addigi sportszerű csata színessé vált a játékvezető jóvoltából. Rúsz Márton az utolsó tíz percben ötször mutatta fel a sárga-, egy esetben pedig a piros lapot.
Összességében a budafokiak az első félidő során többet tettek első győzelmük megszerzéséért, a csabaiak támadójátéka pedig elmaradt a korábbiaktól.

Jó: Jagodics M., Romic, Csonka A., Adorján, ill. Bukrán, Puskás, Kitl.

Mátyus János: – Az elmúlt hetekhez képest megmaradt a remek védekezésünk, hatalmasat léptünk előre a helyzetek kialakításában. Összességében megérdemelten nyertünk, és ez hatalmas boldogsággal tölt el engem és a csapatomat, remélem, nagyon szép ősz vár majd ránk.
Brlázs Gábor: – Sajnos nem ismételtük meg az előző heti teljesítményünket, sok volt a gyenge produkció. A második félidőben sikerült rendeznünk a sorokat, de nem volt elég lendület bennünk ahhoz, hogy helyzeteket dolgozzunk ki, így azt gondolom, megérdemelten nyert a hazai csapat.