Egy pont a hazai évzárón

A csabaiak az első félidőben nagy helyzeteket hagytak ki, ami a szünet után nagyon hiányzott. Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap

Az év utolsó hazai mérkőzését döntetlenre zárta a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely a bajnokság 18. fordulójában a Budafokkal osztozott meg a pontokon, ezzel zsinórban heteik találkozóját hozta le veretlenül. A lilák számlája az elmúlt nyolc nap triplázása során 7 ponttal gyarapodott.

Békéscsaba 1912 Előre–Budafoki MTE 1–1 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 460 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Vígh-Tarsonyi Gergő, Máyer Gábor).
Békéscsaba: Czinanó – Nagy S. (Fazekas, 66.), Farkas M., Bora, Horváth P. – Hodonicki, Király, Sipos, Szabó P. (Zvara, 84.) – Lukács R. (Paudits, 74.), Pantovics (Gránicz, 74.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Budafok: Horváth A. – Szalai D., Jagodics, Fótyik, Kotula (Kalmár, 46.) – Filkor (Ihrig-Farkas, 46.), Soltész I. – László D. (Szabó M., 66.), Adorján, Papp M. (Zuigéber, 56.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba.
Gólszerző: Lukács (37.), ill. Soltész I. (72.).
Sárga lap: Bora (52.), ill. Fótyik (48.).
Piros lap: Király (79.).

37. perc: Szabó Péter tette be jobbról nagyszerűen középre a labdát, és a jól helyezkedő Lukács közelről a kapu bal oldalába fejelt, 1–0.
72. perc: Adorján szöglete a hosszú oldalra szállt, az érkező Soltész pedig a tizenhatos jobb sarkának közeléből, jobbal kapásból bombázott a jobb felső sarokba, 1–1.
79. perc: Király Patrik a felezőnél terítette le Szabó Mátét, a játékvezető azonnal a piros lapot mutatta fel.

Kiegyenlített küzdelem jellemezte az első negyedórát, egy nagy helyzetet jegyezhettünk fel, Pantovics lövését védte nagy bravúrral. Nagyon sok volt a hiba mindkét oldalon, a már szerdán is eredményes Lukács Raymond azonban nem hibázott a félidő hajrájában. Szünet után, ahogyan várható volt egy nagyon felpaprikázott Budafok lépett pályára, amelynek előbb helyzetek, majd a hajrá kezdetén gól lett az eredménye. A békéscsabaiak igyekeztek visszavenni az előnyüket, ám Király Patrik felesleges szabálytalansága után tíz főre olvadt a hazai csapat, innentől kezdve azonban már az volt a leglényegesebb, hogy ne lőjön újabb gólt a Budafok. Bár még Gránicznak volt egy helyzete a végén, ez kimaradt, így maradt a döntetlen.

Jó: Lukács R., Hodonicki, Horváth P., ill. Soltész, Horváth A., Szalai A.

Schindler Szabolcs: – Schindler Szabolcs: – Csalódottak vagyunk, hogy nem sikerült ma győznünk, de ha az elmúlt nyolc napot nézzük, akkor jól teljesítettünk, hiszen kétszer nyertünk, most pedig döntetleneztünk. Ma is volt győzelmi esélyünk, de sajnos ezúttal nem sikerült.
Csizmadia Csaba: – Az első félidő miatt nagyon dühös vagyok, mert lassan és körülményesen játszottunk, ha jobban koncentrál a Békéscsaba, eldönthette volna a mérkőzést. A szünet után teljesen más focit játszottunk, jött az egyenlítés, onnantól kezdve pedig, ahogy megtörtént a kiállítás, végig nyomást gyakoroltunk az ellenfélre. Megnyerhettük volna a mérkőzést, de ha a teljes képet nézzük, akkor igazságos a döntetlen.