Elbúcsúztak a kupától a gyulai lányok

Bartha Boglárkáékat az eddigi menetelésért mindenképpen dicséretet érdemelnek. Fotó: Tóth László

A Gyulai Amazonok a DVSC-DEAC (2–0) és a Nyíregyháza Spartacus (4–3) augusztusi idegenbeli legyőzésével jutott el a Simple Női Magyar Kupa 3. fordulójába, amely önmagában is szép eredmény. A fürdővárosiak szombaton az NB II Keleti csoportjában is riválisnak számító, hat forduló után a negyedik helyen álló Újpest FC-vel találkoztak, remélve, hogy a bravúrsorozat tovább folytatódik.

Nem így történt, a fővárosiak hamar lehangolták a reménykedő hazai csapat tagjait, ugyanis az újpestiek Szöllős Alexandra és Kiss Fanni egy-egy, valamint Moldovan Diana Nicola két találatával gyorsan 4 gólos előnyre tettek szert, s bár Szabó Tünde szemfüles góljával az első félidőben némileg korrigálni tudott az eredményen az Amazonok, a vendégcsapat fizikálisan és technikailag is a Gyula fölé kerekedett a találkozón. Noha a második játékrészben még volt lehetősége a szépítésre az Amazonoknak, Szerb Katalinéknak nem sikerült hálóba találni. Az Újpest nyolc gólig jutott – Kiss Fanni további két, Moldovan egy gólt tett hozzá, és mellettük még Léner Fanni is betalált – így megérdemelten jutott be a legjobb 8 közé. A kiesés ellenére a gyulaiak sem lehetnek elégedetlenek, hiszen két kört megtettek a kupában, és ezért minden dicséret megilleti a csapatot.

Gyulai Amazonok–Újpest FC 1–8 (1–4)
Női Magya Kupa női labdarúgó-mérkőzés, Gyula. Vezette: dr. Vigh Tünd.
Gyula: Kósa – Lehóczki, Szappanos, Paál, Lovas, Sovány, Szerb, Hack, Bartha, Szabó T., Molnár K. (Barthalos). Edző: Molnár Zoltánné.
Gólszerző: Szabó T. (13.), ill. Szöllős (2.), Moldovan (4., 9., 87.), Kiss F. (19., 51., 57.), Léner (77.).