Előre II: irány a harmadosztály!

A csabai együttes három év után térhet vissza a honi harmadik vonalba. Fotó: Pusztai Sándor/szon.hu

Kettős győzelemmel zárta az NB III-as osztályozót, így augusztustól a harmadik vonalban folytathatja a Békéscsaba 1912 Előre II. labdarúgócsapata. A lila-fehérek a tarpai három gólos sikert követően a szombati visszavágón szorosabb csatában múlták felül a Tarpát.

Békéscsaba 1912 Előre II.–Tarpa SC 2–1 (1–1)
NB III-as osztályozó labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 420 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Balla Levente).
Békéscsaba: Czinanó – Szabó Zs. (Zelik, 75.), Pilán, Fazekas, Kasik (Farkas Á., 82.) – Sipaki, Bónus, Szabó P. (Pap, 75.), Csicsely (Varga T., 64.) – Ilyés, Bukor (Máris, 46.). Edző: Brlázs István Gábor.
Tarpa: Somogyi – Zagiev, Fülöp, Gál, Buda (Szabó R., 82.) – Tüzes (Losoncz, 82.), Fejes (Djacsenkó, 58.) – Vajda, Sándor I., Nádimov (Rozman, 75.) – Dobrovolszki. Edző: Huszák Géza.
Gólszerző: Ilyés (6., 48.), ill., Tüzes (45+2.). Kiállítva: Máris (85.).

Ilyés Tamás már a 6. percben kihasználta a vendégek védekezésben elkövetett helyezkedési hibáját, így azután a tarpaiaknak már négy gólt kellett volna szerezniük az NB III-as tagság érdekében, 1–0. Mindez nem szegte kedvüket, az első félidőben alig-alig engedték ki saját térfelükről a lilákat és Czinanót is többször tesztelték. A hazai védőknek gyakran meggyűlt a bajuk a tarpai szögletekkel és pontrúgásokkal, két alkalommal is a gólvonalról tudtak menteni. Egy-egy kósza csabai kontra a villámgyors Bukorra jött ki, de a támadó mintha amerikai focira emlékeztető kapura játszott volna… A vendégek ötletes játéka a hosszabbításában érett góllá, amikor Tüzes Zsolt egy jól eltalált távoli lövésből bevette Czinanó kapuját, 1–1.
A második félidő ismét gyors Ilyés-találattal indult (2–1). Egy idei így is a szabolcsiak birtokolták többet és járatták céltudatosabban a labdát, az idő előrehaladásával azonban kezdtek fáradni, és átvette azt irányítást a Békéscsaba. Helyzetek is adódtak, a 73. percben Szabó Péter például a kapufát találta el, a 89. minutában pedig Ilyés szerezhette volna meg önmaga és csapata harmadik találatát, de szólója végén elgurított a kapu előtt. Előtte nem sokkal a csereként beállt Máris állíttatta ki magát – az eredmény ismeretében – kissé fölösleges szabálytalanságért.
Összességében hiába játszott 60 percen keresztül fölényben a vendégcsapat, mert így is végig reménytelenül futott az eredmény után, a párharc pedig gyakorlatilag már Szabolcsban eldőlt egy hete.
Jó: Ilyés, Czinanó, ill. Zagiev, Vajda, Sándor I.