Erre kevesen fogadtak volna a szünetben

Lukács Raymond rutinja és hidegvére ismét átsegítette csapatát a nehézségeken. Fotó: Milyó Pál

Ötmeccses bajnoki nyeretlenségi szériának vetett véget a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely a bajnokság 27. fordulója keretében az Ajkát verte meg kétgólos hátrányból fordítva. Az első félidő során rossz felfogásban játszottak a lila-fehérek, és akkora hátrányba kerültek, hogy reménytelennek tűnt a pontszerzésük, de szünet után egy teljesen más szellemiségű csapat futott ki a pályára, amely végrehajtotta a bravúrt.

Békéscsaba 1912 Előre–FC Ajka 3–2 (0–2)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 350 néző. Vezette: Antal Péter (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert).
Békéscsaba: Winter – Farkas M., Albert (Máris, 46.), Bora – Hodonicki, Bor (Mikló, 74.) – Váradi (Horváth P., 74.), Fazekas (Sipos, 46.), Pantovics – Tóth D. (Ilyés, 66.), Lukács. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Ajka: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Tajthy – Csemer, Kenderes (Görgényi, 81.) – Lehoczky, Csizmadia (Sejben, 76.), Tóth G. (Murka, 81.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly.
Gólszerző: Hodonicki (65.), Lukács (81., 92.), ill. Szarka (23.), Csizmadia (34.).
Sárga lap: Albert (22.), Farkas M. (54.), Máris (60.), Sipos (64.), Lukács (72.), ill. Tóth G. (30.), Tajthy (90.).

23. perc: Csemer hozta remek helyzetbe Szarkát a balösszekötő helyén, aki szépen vette át a labdát, és 15 m-ről ballal a bal alsó sarokba helyezett, 0–1.
34. perc: Kenderes keveredett be a 16-oson belülre, balra Csizmadiához játszott, aki 8 m-ről jobbal lőtt, a labda a jobb kapufa tövéről a hálóba közepébe vágódott, 0–2.
65. perc: Tóth Dávid kapott jó labdát Lukácstól, aki pontosan játszott jobbra Hodonickihez, ő pedig jobbal 13 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt, 1–2.
81. perc: A baloldalon futott a békéscsabai támadás, Pantovics centerezése után Lukács két lépésből a bal felső sarokba lőtt, 2–2
92. perc: Sipos-Ilyés volt a labda útja, utóbbi az üresen hagyott Lukácsot hozta helyzetbe, a center pedig jobbal a jobb felsőbe lőtt, 3–2.

Az Ajka agresszív letámadásával szemben akadtak gondjai a meglehetősen defenzív összeállításban pályára küldött Békéscsabának. Negyedórányi játék után sikerült először kibontakoznia, de a félidő derekán a vendégek egy szép összjáték végén elérték céljukat, és megszerezték a vezetést. A folytatásban bátrabb lett a hazai gárda, játékosai Lukácsot próbálták megtalálni az ajkai kapu előtt, gyorsan jött azonban a második ajkai találat. Attól kezdve még ötlettelenebb lett a lilák amúgy sem színes játéka, és végül ők örülhettek annak, hogy nem lett nagyobb a különbség a szünetig.
Tulajdonképpen a fél csapatát lecserélhette volna szünetben Schindler Szabolcs, ehelyett azonban csupán két helyen változtatott. Máris beállításával támadóbb szerkezetre váltott az Előre, de a focit ekkor is is a látogatók játszották. A hazaiak csak elvétve tudtak eljutni Horváth kapuja előterébe, az ajkai ellenakciók sokkal több veszélyt hordoztak magukban. Az előzmények alapján úgyszólván a semmiből jött a Békéscsaba szépítése, ám azután ismét megemberelték magukat a játékosai. Olyannyira, hogy a hajrához közeledve Pantovics és Lukács az egyenlítést is összehozta. Nyílt lett a meccs finise, mert a látogatók sem elégedtek meg az egyik ponttal, igaz végül ennyi sem jutott nekik, mert elkövették azt a hibát, hogy nem szenteltek kellő figyelmet Lukácsnak, az Előre rutinos gólkirályjelöltje pedig a hosszabbításban bevitte a győztes gólt, amire a félidőben kevesen adtak volna egyetlen lyukas garas sem.
Az Előre öt sikertelen kísérlet után aratott nagyon fontos győzelmet, ezzel pedig két riválisát is megelőzte a tabellán.

Jó: Lukács (a mezőny legjobbja), Winter, Ilyés, Tóth D., ill. Csizmadia, Szarka, Horváth D.

Schindler Szabolcs: – Az első félidő után volt még negyvenöt percem Békéscsabán, de a csapat bizonyította, hogy van tartása és meghosszabbította pár nappal az edzői állásomat. Mindenkinek el kell döntenie, hogy melyik irányba megyünk. Ma kaptam egy jelzést a csapat részéről, hogy mindenki százszázalékosan beleáll a munkába. Az első félidő gyenge volt, a másodikban viszont megmutattuk, hogy nulla–kettőről is képesek vagyunk nyerni. A csapatnak szeretnék gratulálni!
Kis Károly: – Rendkívül csalódott vagyok, hiszen az első félidőben a két gólon kívül még voltak lehetőségeink, sőt a második félidő elején is, el kellett volna döntenünk a találkozót. Ehelyett egyszer hibáztunk, amivel felhoztuk a hazaiakat és ők ezt jól használták ki.