Értékes győzelmet aratott az Előre

Mikló Roland sokat tett a vasárnapi győzelemért

A győri vereség és az azt követő két döntetlen után ismét győzött a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A bajnokság vasárnapi 17. fordulójában a lila-fehérek hazai pályán a remekül szereplő Soroksár életét keserítették meg szép átlövésekből elért gólokkal. A begyűjtött értékes három ponttal ha előrelépni pillanatnyilag nem is tudtak a tabellán, a pozíciójukon sokat javítottak.

Békéscsaba 1912 Előre–Soroksár SC 3–1 (2–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 580 néző. Vezette: Horváth Tibor (Szécsényi István, Szalai Dániel).
Békéscsaba: Krnács – Puskás (Váradi, 81.), Fazekas, Farkas M. (Szabó Cs., 41.), Bora – Zvara, Kitl, Horváth P., Mikló (Hodonicki, 60.) – Czékus (Talpalló, 60.), Ilyés (Hamed, 60.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor.
Soroksár: Holczer – Króner, Kékesi, Valencsik, Csontos – Haris (Köböl, 46.), Hudák – Halmai (Hajdú, 46.), Lőrinczy (Erdélyi, 84.), Lisztes (Redzic, 46.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
Gólszerző: Ilyés (21.), Czékus (23.), Váradi (82.), ill. Redzic (49.).
Sárga lap: Talpalló (63.), ill. Csontos (66.).

21. perc: Ilyés Tamás kapott remek mélységi passzt, és 15 méterről, jobbal a bal alsó sarokba lőtt, 1–0.
23. perc: Csontos hazaadását Czékus Ádám fülelte le, és éles szögből, 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 2–0.
48. perc: Kapu előtti kavarodás után a frissen beállt Redzic Damir elé került a labda, aki ballal, 12 méterről órási erővel lőtt, a labda a felső lécről vágódott a gólvonal mögé, 2–1.
82. perc: A frissen beálló Váradi Ádám kapott egy labdát Hodonickitól, átvette azt, majd 20 méterről pontos erős lövést zúdított a jobb alsó sarokba, 3–1.

Remekül kezdte a mérkőzést a Békéscsaba, a nagy kedvvel játszó szélső, Mikló Roland agilitásának köszönhetően több ígéretes helyzetet is kidolgozott a vendégek kapuja előtt. A Soroksár álmos képet festett, és még a félidő közepén érkező hazai találatok sem igazán zökkentették ki ebből az állapotból. Szűk félórányi játék után Puskás akár le is zárhatta volna a mérkőzést, de a felső sarkos bombáját Holczer nagy bravúrral kitolta. A félidő hajrájában már jobban csipkedték magukat a XXIII. kerületiek, Hudák egy szöglet után kicsivel célzott rosszul, labdáját a hazai kapufa óvta meg a góltól.
A szünetben hármat cseréltek a sárga-feketék. A változások hatására élénkebben kezdték a második játékrészt, és nyomban sikerült szépíteniük. Lovrencsics tovább is hűthette volna a kedélyeket, de a próbálkozását Krnács bravúrral hárította. Az utolsó félórára a hazaiak is friss erőket vetettek be. Stabilabb is lett az Előre, jó ideig azonban eredménytelenül gyűrték egymás a csapatok a két tizenhatos között. Az újabb fordulatot Váradi pályára küldése hozta meg, aki gyakorlatilag az első labdaérintéséből óriási gólt ragasztott, lezárva ezzel a meccs érdemi részét.

Jó: Mikló, Krnács, Kitl, Horváth, ill. Lovrencsics B., Holczer, Csontos.

Brlázs István Gábor: –Jól mentünk bele a mérkőzésbe és két perc alatt sikerült kétgólos előnyre szert tenni. Farkas Márk kiválásával zavar keletkezett a védelemben a második félidő elején és közepén. A csapat tartását azonban mutatja, hogy nem zuhantunk össze és tudtunk egy gólt rúgni és végre nyertünk egy mérkőzést.
Lipcsei Péter: – Az első félidőben kritikán aluli teljesítményt nyújtott a csapat, ajándékoztunk két gólt, mindkétszer nálunk volt a labda és odapasszoltuk az ellenfélnek. A második félidőre már jobb felfogásban jöttünk ki, jól jött a gól, bíztam benne, hogy legalább egy döntetlent kiharcolunk, de ez nem sikerült. Maximálisan gratulálok a Békéscsabának!