Érzékeny búcsú a kupasorozattól

Az itt még gyulai szerelésben látható Kurai Nikin nem múlott a ványaiak sikere, egymaga hármat vágott az atomvárosiaknak. Fotó: Tóth László

A megyei női futsalcsapatok gyorsan elbúcsúztak a Magyar Kupától, így a folytatásban kizárólag a bajnokságban rájuk váró feladatokra koncentrálhatnak. A két alakulat közül a ványaiak Pakson szenvedtek szoros vereséget, a csorvásiakat viszont idehaza érte kellemetlen verség a pontvadászatban is rivális Tóalmással szemben.

Atomerőmű SE–Dévaványai SE 6–4 (1–1)
Magyar Kupa női futsal-mérkőzés, 1. forduló, Paks. Vezette: Pekoli, Álló (Mihálovics).
Dévaványa: Szabó A. – Nagy Z., Kurai, Furka, Kovács K. Csere: Beinschróth, Szabó T., Zeller, Molnár K., Tóth N. Kasznár. Edző: Tanács Zoltán.
Gólszerző: Klézli (15., 24., 35.), Sajabó (25.), Maláti (26.), Trapp (30.), ill. Kurai (18., 29., 32.), Molnár K. (28.).
Az első félidőben egy-egy gól esett mindkét oldalon. Fordulás után az NB II Nyugati csoportjában szereplő paksiak két perc alatt háromszor bizonyultak eredményesnek, de 1–4 után Molnár Kitti és a végül 3 találatig jutó Kurai Nikolett eredményes megmozdulása révén egy gólra felzárkózott a Dévaványa. A Paks ismét elhúzott két góllal, de Kurainak köszönhetően újra nyílttá vált a csata, amit a mesterhármasig jutó Klézli Szandra zárt le.

Csorvási SK–SK Tóalmás 2–10 (0–8)
Magyar Kupa női futsal-mérkőzés, 1. forduló, Békéscsaba. Vezette: Krajcsovicz, Szigeti (Gyebrovszki).
Csorvás: Hoffmann – Volent, Kurta, Kis V., Sánta. Csere: Zvolenszki, Németh V., Balikó, Kis K.
Gólszerző: Sánta (28.), Zvolenszki (38.), ill. Véglás (6., 18.), Képes (6., 15., 26., 28.), Márton (8., 9., 15.), Borók (10.).
Hogy az előző napi szegedi Crazy5k futás (melyen a csorvási csapat több tagja vett részt), vagy más, de tény, hogy megilletődötten kezdett vasárnap a „hazai” pályán, a békéscsabai ideiglenes otthonában parkettra lépő csorvási csapat. A hazaiakkal egy csoportban lévő, idén futsal-bajnokságban először szereplő SK Tóalmás csupán egy cserével állt ki, de így is frissebbnek mutatkozott. Képes Vanda és Márton Dóra vezérletével már a szünetig 8 gólt rámoltak be a házigazdáknak, amire a második félidőben még „rápakoltak” két góllal. A hazaiak becsületükre legyen mondva, küzdöttek a szépítésért, amit Sánta Julianna és Zvolenszki Vivien révén sikerült is elérniük.