Fél lábbal már az NB III-ban a Ladány

Csicsely János beállítása telitalálatnak bizonyult, hiszen két gólt ért el és gólpasszt is adott egy félidő alatt. Fotó: Kovács-Goda József

A Körösladány MSK labdarúgócsapata mérföldes lépést tett az NB III-as tagság megszerzése felé, miután a vasárnapi osztályozó első mérkőzésén 10 emberrel is magabiztos győzelmet aratott Cigándon. A 4–1-es siker igazán jó kiindulóalap lehet a jövő vasárnapi, hazai visszavágóra.

Cigánd SE–Körösladány MSK 1–4 (1–1)
Cigánd, 1000 néző. Vezette: Ducsai József (Szilágyi Norbert, Piskóczi Viktor).
Cigánd: Nagy S. – Ferencz (Budaházi, 58.), Szabó K., Elek Á., Katona Gy. (Farkas M., 58.) – Ramos (Králik, 46.), Oravecz (Szilágyi Sz., 58.) – Matyi (Atamas, 70.), Juhász M., Tóth Á. – Kelemen. Vezetőedző: Szatmári Csaba.
Körösladány: Nagy B. – Murvai (Urbán, 46.), Wéber, Szántó, Bakk – Ruzsa, Talpalló (Malkócs, 46.) – Czirok (Vajda, 84.), Zelenyánszki, Burai (Kisari, 88.) – Farkas J. (Csicsely, 46.). Vezetőedző: Ekker Attila, Futaki Krisztián.
Gólszerző: Katona Gy. (26.), ill. Czirok (28.), Urbán (50.), Csicsely (82., 91.). Kiállítva: Farkas M. (84.), ill. Szántó (35.).

Bátran kezdtek a ladányiak, ők birtokolták többet a labdát, a széleken gyakran a hazai védők mögé tudtak kerülni Czirok és Burai révén, ugyanakkor a pontrúgásaik is okoztak riadalmat a cigándi érzelmű szurkolóknak. A borsodi együttes igyekezett stabilan tartani a játékszert hátul, ezekből próbált időnként súlypontáthelyezéssel ellenakciókat vezetni. Egy ilyen végén a 26. percben megszerezte a vezetést is, amikor a szélről belőtt labdába Katona György lépett bele a kapu torkában, 1–0. Nem sokat váratott a ladányiak találata sem. Két minutával később egy előrelőtt labdánál hibázott a hazai védő, akitől Czirok elvette a játékszert, majd a kapust is elfektetve közelről a léc alá bombázott, 1–1. A 35. percben egy váratlan fejlemény terelte ki addigi medréből a játékot. Az egyik hazai játékossal Szántó lökdösődött a partvonal közelében, a cigándi sárgát, a ladányi piros lapot kapott.
A szünetben hármat cserélt a vendégek edzőpárosa, a sárrétiek játéka óvatosabbá vált, az eredmény óvását helyezték előnybe. Így is ők szereztek vezetést a második félidő elején, két friss emberük kreativitása jóvoltából. A saját tizenhatosáról Csicsely ugratta ki Urbánt a felezővonalnál, a támadó lefutotta a védőjét, és a jobb felső sarokba lőtt, 1–2. A 66. percben egyenlíthetett volna a Cigánd, de a nagy ziccerbe belelépett az egyik védő, aminek így szöglet lett a vége. A másik oldalon Csicselynek volt óriási lehetősége újabb gólt szerezni, de kimaradt a helyzet. A 82. percben jóvátette előző hibáját, amikor egy szögletet bólintott a kapuba, 1–3. Nyomban ezután a hazai együttes is 10 főre fogyatkozott, mivel a csereként beálló Farkas Márton a Buraival szemben elkövetett szabálytalanságért megkapta második sárga céduláját. Még a hosszabbítás is tartogatott egy ladányi találatot, melyet ismét Csicsely János jegyzett. A nyurga támadó ezúttal szabadrúgásból volt eredményes, amit az oldalvonal mellől, 25 méterről lőtt a hosszú felső sarokba, 1–4.
A ladányi együttes taktikailag érett játékkal aratott nem várt magabiztos győzelmet, azok után sem estek kétségbe játékosai, hogy megfogyatkoztak, sőt tíz emberrel is tervszerűbb és veszélyesebb focit .
Jó: Juhász, ill. az egész vendégcsapat.

I. L.

További eredmények: Szegedi VSE (Csongrád-Csanád)–Teskánd SE (Zala) 3–4, Gödöllői SK (Pest)–Csornai SE (Győr-Moson-Sopron) 0–1, Nyíregyháza Spartacus FC II (Szabolcs-Szatmár-Bereg)–Majosi SE (Tolna) 2–2, Pécsi EAC-PTE (Baranya)–Zsámbéki SK (Komárom-Esztergom) 2–0, Balatonlelle SE (Somogy)–Bánk-Dalnoki Akadémia (Nógrád) 1–0, Pénzügyőr SE (Budapest)–Balmazújvárosi FC (Hajdú-Bihar) 0–0