Félig már zsebben az NB III-as „tagkönyv”

Szabó Péter gólja adta meg az alaphangot a liláknak Tarpán. Fotó: Pusztai Sándor/szon.hu

Háromgólos előnyt szerzett Tarpán a Békéscsaba 1912 Előre II. labdarúgócsapata az NB III-ba jutásért megvívott osztályozó első mérkőzésén. Veszélyes kontráikkal a lilák szünet után akár nagyobb különbségű győzelmet is arathattak volna, de így sem érezhetik magukat veszélyben a szombati visszavágót illetően.

Tarpa SC–Békéscsaba 1912 Előre II. 0–3 (0–0)
NB III-as osztályozó labdarúgó-mérkőzés. Tarpa, 650 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Berényi Ákos, Punyi Gyula).
Tarpa: Somogyi – Buda, Fülöp, Gál, Szics – Tüzes (Szabó R., 75.), Fejes (Djácsenkó, 51.) – Vajda (Rozmann, 75.), Dobrovolszki, Nádimov – Sándor I. Edző: Huszák Géza.
Békéscsaba: Czinanó – Szabó Zs., Pilán, Fazekas, Kasik (Pap, 84.) – Sipaki, Bónus (Varga T., 84.), Szabó P., Csicsely J. – Ilyés, Bukor (Máris, 58.). Edző: Brlázs István Gábor.
Gólszerző: Szabó P. (50.), Ilyés (69.), Varga T. (94.).

Élvezetes, változatos első félidőt produkáltak a csapatok. A hazaiakat a lelkesedésük mellett a nézők is űzték-hajtották, a csabaiak viszont a gyorsaságukra alapoztak. A nyílt sisakos játék eredménye bő negyedóra múltán két-két nagy helyzet volt, de a folytatásban sem hagyott alább az elán. Egyik fél sem mondott le a vezető gól megszerzéséről, akadt is több lehetősége erre, de a kapusokon nem tudtak kifogni a támadók.
Nem így a második félidő elején, amikor az 50. percben Szabó Péter csapott le egy védelmi hibára és jobbról pontos lövést küldött a léc alá, 0–1. A csabaiak találata sem csökkentette a tarpaiak támadókedvét, olykor nyolc játékossal is támadtak, de ennek köszönhetően hátul túlságosan is fellazultak. Ezt kihasználva Máris gyorsaságából újabb gólt szereztek a lilák. A cserejátékos a bal szélen futotta meg a tarpaiakat, az alapvonal közeléből pontosan tette középre a labdát, Ilyés pedig nem hibázott a kapu torkából, 0–2. Egyre elkeseredettebb küzdöttek a házigazdák és fáradni is látszottak az utolsó negyedórára. Ennek hatására sorban jöttek a veszélyes csabai kontrák, Ilyés egymaga többször is betalálhatott volna, de a legnagyobb lehetőségekből sem tudta bebiztosítani csapata sikerét. Nem így a csereként beszálló Varga Tamás, aki a hosszabbításban bebiztosította a lilák győzelmét, 0–3.
Kulturált együttes benyomását keltette a Tarpa, amíg bírta erővel, méltó partnere volt a szintén remekül teljesítő csabaiaknak, akik a meccs utolsó negyedében tulajdonképpen a párharcot is eldöntötték, így aggodalomra nincs ok a jövő szombati visszavágón.

Jó: Vajda, Gál, Tüzes, ill. Máris, Csicsely J., Fazekas.

Brlázs István Gábor: – Az első félidőben igazolta jó hírét a Tarpa, voltak meleg helyzetek a kapunk előtt, igaz a kontráinkban is volt veszély. A második játékrész során, főleg a vezetésünk birtokán nagyon sok helyzetet tudtunk kialakítani, azokból akár még többet is értékesíthettünk volna, de ne legyünk elégedetlenek. A továbbjutás még nem dőlt el, de a megnyugtató előny birtokában nyugodtabban játszhatunk a visszavágón.