Folytatta idegenbeli diadalútját az Előre

Paudits Patrik nem tudta bevenni egykori csapata kapuját vasárnap. Fotó: Pesti Tamás/FMH

Újabb győzelemmel folytatta őszi idegenbeli remek sorozatát a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lilák a sereghajtó Csákvár otthonában fordítottak hátrányból, bár azért a hátsó alakzatuk rendezetlensége miatt voltak nehézségeik a 90 perc során. Ezzel a sikerrel Nagy Sándorék megerősítették pozíciójukat a dobogón.

Aqvital Csákvár FC–Békéscsaba 1912 Előre 3–5 (2–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Csákvár, 300 néző. Vezette: Antal Péter (Bertalan Dávid, Hofbauer Roland).
Csákvár: Markek – Posztobányi, Albert I., Nándori (Papp M., 71.) – Radics (Ganbayar, 71.), Vukaszovics, Mészáros D. (Magyar, 57.), Kocsis B. (László, 83.) – Madarász – Daru (Vörös, 83.), Mim. Vezetőedző: Visinka Ede.
Békéscsaba: Uram – Farkas M., Bora, Mészáros M. (Kitl, 74.) – Babinyecz (Nagy S., 17.), Király P. – Szabó P., Kovács Á. (Lukács, 57.), Horváth P. – Paudits, Máris (Gránicz, 57.). Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Gólszerző: Daru (9.), Mim (34.), László (91.), ill. Nándori (28. – öngól), Gránicz (61.), Horváth P. (69.), Szabó P. (72.), Lukács (73.).
Sárga lap: Madarász (45+2.), ill. Bora (5.), Mészáros M. (57.), Kitl (78.), Király (81.).

9. perc: Kocsis mesteri labdával ugratta ki a balösszekötő helyén Mimet, aki a bal oldali alapvonal közeléből keményen keresztbe lőtte a labdát, a hosszún érkezett Daru Bence és bevetődve a hálóba kotorta, 1–0.
28. perc: Gyorsan elvégzett csabai szabadrúgás után Horváth Péter a bal oldalról keményen belőtte a labdát, Paudits elől Nándori Botond bevetődve akart menteni, de róla a kapu közepébe pattant a labda, 1–1.
34. perc: Radics az alapvonalról hajszál pontosan centerezett, a rövid saroknál érkezett Mim Gergely és gyönyörű fejessel a hosszúba bólintotta a labdát, 2–1.
60. perc: Gránicz Patrik a balösszekötő helyéről, 10 méterről kapura lőtt, a labda talán Markeké lett volna, ám a bevetődő Radicson felperdülve a kapu közepébe hullott, 2–2.
69. perc: Horváth Péter lépett ki a jobbösszekötő helyén, majd a kivetődő Markek mellett higgadtan lőtt a hálóba, 2–3.
71. perc: Lukács a bal oldalról pontosan gurított a keresztbe érkező Szabó Péter elé, aki 8 méterről nem hibázott, 2–4.
73. perc: Teljesen szétesett a hazai gárda,ezúttal Lukács Raymond lőtt 11 méterről a bal sarokba, 2–5.
80. perc: A reklamáló Preisinger Sándort piros lappal küldte el a játékvezető a kispadról.
91. perc: Mim emelt a tizenegyespontra nagy lendülettel érkező László Noel elé, aki ballal a kapu közepébe lőtt, 3–5.

Az utóbbi hetek nyerőemberei közül többeket nélkülöző, kissé felforgatott csabai együttes akár góllal is kezdhette volna a mérkőzést, hiszen Máris teljesen egyedül vezethette a labdát a csákvári kapura, ám Markek óriási bravúrral hárított a tizenegyes pontnál. A másik oldalon Daru Bence nem tette meg ugyanezt a szívességet az Előrének, így a vendégek már a 9. percben hátrányba kerültek. Lassan vette fel a megfelelő fordulatszámot a lila-fehér gárda, amely Babinyecz sérülése miatt bő negyedóra után cserére kényszerült. Kovács előtt megvolt a lehetőség az egyenlítésre, de a jobb szélről, éles szögből leadott lövése elsuhant a kapu előtt. Még nem telt el félóra, amikor a csákvári védelem összehozta az egyenlítést. Nem tarthatott sokáig a viharsarkiak öröme, mert kihasználva hátsó alakzatuk rendezetlenségét, 5 perc múltán az ő kapujukat is bevették a házigazdák.
Szünet után sokáig eredménytelenül folytatódott a csabai eredményhajhászás. Ha kezdésre nem is, de a kettős csere által sikerült megtalálni a nap nyerőembereit a kispadról. Gránicz Patrik 3 perc alatt megtette azt, amit az elődei szűk órán keresztül képtelenek voltak. Később Lukács Raymond is gólt szerzett. Azzal el is dőlt a lényegi kérdés, mivel a két találat között a lilák olyan fergeteges negyedórát produkáltak, amilyet rég nem. Kívülről ezért is volt kissé érthetetlen Preisinger Sándor viselkedése, akit reklamálásért a 80. percben piros lapot mutatott fel a játékvezető. A csákváriak még erőlködtek a végjátékban, és a lefújás előtt újfent igazolták, hogy a csabai védelem stabilitása elveszett a kéthetes bajnoki szünet során.
A 90 perc igazolta, hogy a két csapat között miért van szakadéknyi távolság a tabellán. A csákváriak így is tudtak zavarokat okozni, de hátul ők sem voltak topon, második félidőben pedig szét is estek egy időre, ami azért ezen a szinten már nem gyakorta esik meg

Jó: Markek, Vukaszovics, Daru, ill. Horváth P., Gránicz, Lukács, Szabó P.
Visinka Ede: – Az első félidőben remekül játszottunk, vezettünk, de a második bekapott gól után összeestünk és a Békéscsaba öt perc alatt eldöntötte a meccset.
Preisinger Sándor: – Bosszantó gólokat kaptunk, hátul nagyon dekoncentráltak voltunk. Ugyanakkor a pozitívum, hogy előre nagyszerűen futballoztunk.