Formalitásnak tűnik a visszavágó

Kurai Nikolették nem tudták feltartóztatni a lendületes házigazdákat. Fotó: Szolnoki László

Nem volt kegyes a sors a gyulai lányokhoz, a női futsal Magyar Kupa sorsolásakor. Az Amazonok a címvédő DEAC együttesével került párba a négyes döntőbe jutásért. A hétvégi idegenben megvívott első találkozó a realitásokat tükrözte, így a február 8-án esedékes hazai visszavágó formalitásnak tűnik.

A házigazdák már az első félidőben négy gólos vezetésre tettek szert, amit a folytatásban tovább növeltek, és végül létszámjegyű sikert arattak.

Szentgáli-Molnár Ágnes: – Nem nagyon lehet ilyen nagy vereség után kifogásokat mondani. Sajnos gyermeteg hibákat vétettünk, igyekszünk a tanulságosat levonni és jövő héten a bajnokságban újra jó formába lendülni.

Debreceni EAC–Gyulai Amazonok 10–1 (4–1)
Magyar Kupa női futsal-mérkőzés. Debrecen, 100 néző. Vezette: Szűcs, Nagy Annamária (Varga Gy.).
Gyula: Kovács V. – Petri-Szabó, Komlósi, Kajári, Nagy K. Csere: Freiberger, Kurai, Megyeri. Edző: Szentgáli-Molnár Ágnes.
Gólszerző: Bali (6., 29.), Sárosi (8., 27., 38.), Krascsenics (11., 37.), Gáll (12.), Bálint (25.), Nagy A. (28.), ill. Megyeri (18.).