Fővárosi csapatot fogadnak a gyulaiak

A gyulaiak kapusa, Kajári János bizonyára nem fog unatkozni a vasárnapi mérkőzésen. Fotó: Rusznyák Csaba/Gyulai Hírlap

Ezen a hétvégén szünet van az NB III-as labdarúgó-bajnokságban, Magyar Kupa fordulót rendeznek országszerte. A sorozat második fordulójában már csak a Gyulai Termál FC maradt versenyben az öt indulásra jogosult csapat közül, a Békéscsaba 1912 Előre másodosztályú együttesként a következő körben csatlakozik a mezőnyhöz.

Az egyke viharsarki gárda vasárnap 16.30 órától a BVSC-Zugló alakulatát fogadja, amely a dél-keleti szekció legmagasabban jegyzett tagja és az első körben a Csongrád-Csanád megyei Tiszaszigeten nyert 2–1 arányban. A fővárosiak az NB III-as Nyugati csoportban érdekeltek, ahol három győzelemmel és egy vereséggel a harmadik helyen állnak, tavaly pedig újoncként végeztek a Keleti csoport harmadik helyén.
Ennek megfelelően a jelentősen megfiatalodott gyulai csapat célja a tisztes helytállás lehet, egy döntetlen kiharcolása már jelentős bravúrnak számítana. A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces ráadás következik. Ha a hosszabbításban mindkét együttes azonos számú gólt ér el, vagy nem születik találat, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el.