Győztes gyulai évzáró

Lovas Laura győztes gólt szerzett a hosszabbításban. Fotó: Tóth László

A remek tavaszi szereplés hatására 7. helyen fejezte be az NB II-es női labdarúgó-bajnokságot a Gyulai Amazonok nagypályás csapata. Molnár Zoltánné tanítványai jó szájízzel vonulhatnak nyári pihenőre, hiszen a Szolnok ellen győzelemmel zárták az évet.

A vasárnapi bajnokit a házigazda kezdte jobban, amely sokpasszos játékával rendre elért a vendégek kapujáig. A szolnoki alakulat gyors játékosaiban bízott, így elsősorban kontrákra rendezkedett be. Az első találatra egészen a 29. percig kellett várni, amikor Hach Fanni szerzett vezetést a gyulai csapatnak, amely azonban pillanatokra sem érezhette magát biztonságban. Fordulás után is a harcosabb volt a hazai együttes, a 68. percben mégis egyenlített a Szolnok. A hátralévő időben elkeseredett küzdelem folyt a felek között a három pontért. A gyulai lányok mentalitását jól jelzi, hogy a győztes találatot a 93. percben érték el Lovas Laura révén.
Molnár Zoltánné: – Jól kezdtük a mérkőzést, több helyzetünk is adódott az ellenfél kapuja előtt. Egy jó erőkből álló együttest sikerült felülmúlni, a játékunk azonban bőven hagy kivetnivalót maga után. Előzetes célunk a 7-10. hely megszerzése volt az idei évben, vagyis teljes mértékben elégedettek lehetünk, de ha egész évben úgy teljesített volna a csapat, mint tavasszal, akár előrébb is végezhettünk volna.

Gyulai Amazonok–Szolnoki MÁV UFC 2–1 (1–0)
NB II-es női labdarúgó-mérkőzés. Gyula, 40 néző. Vezette: Burzon.
Gyula: Farkas V. – Lehóczki, Szappanos (Kurai), Futaki, Lovas, Molnár Á., Szerb (Hack), Mezei (Mátyás), Bartha (Paál), Komlósi. Edző: Molnár Zoltánné.
Gólszerző: Hack (29.), Lovas (93.), ill. Medgyes (68.).