Hetedszerre sem jött össze a ladányiaknak

Mácsai László és Vincze Dániel az átlagosnál jobban teljesített, de ez is kevés volt a hazaiak pontszerzéséhez. Fotó: Kovács-Goda József

Zsinórban hetedik mérkőzésén maradt nyeretlen a Körösladány az NB III-as labdarúgó-bajnokság szombati 18. játéknapján. A sárréti együttes hazai pályán veszített a képzett fiatalokkal felvonuló paksi tartalékcsapattal szemben, amely remekül élt a kínálkozó lehetőségeivel. A ladányi együttes a 14. helyre csúszott vissza a Közép csoport tabelláján.

Körösladány MSK–Paksi FC II. 2–5 (1–2)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Körösladány, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács Ákos (Szilágyi Zsolt, Piskóczi Viktor).
Körösladány: Nagy B. – Prasler (Szabó Á., 60.), Szántó, Vincze, Krajcsó – Ruzsa, Pusztai (Knyihár, 60.) – Rádai (Szabó V., 46.), Mácsai (Gyomai, 84.), Kisari (Vastag, 52.) – Ilyés. Vezetőedző: Fodor Sándor.
Paks II.: Borsos – Delea, Lorentz, Szekszárdi, Debreceni – Budai I. (Bognár D., 46.), Csősz (Kovács L., 71.), Sipos (Gyurkits, 71.) – Süvöltős (Tamás, 84.), Szendrei, Kővári (Görög, 62.). Edző: Kindl István.
Gólszerző: Krajcsó (25.), Bognár D. (52. – öngól), ill. Süvöltős (10.), Szendrei (40., 54.), Bognár D. (49.), Debreceni (82. – 11-esből).

Jó iramban kezdtek a csapatok, egy váratlan átlövés után Süvöltős már a 10. percben vezetéshez juttatta a vendégeket, a labda a bal felső sarkot pókhálózta ki, 0–1. Derekasan próbálkoztak a hazaiak is, ennek a 25. percben lett meg az eredménye. Ekkor Ilyés 18 méterről vette célba a kaput, amit Borsos szögletre tolt, Mácsai beadását azonban Krajcsó már bevágta a hálóba, 1–1. Továbbra is változatos játék folyt, mígnem ismét vezetést szerzett a Paks. A 40 percben egy balról érkező bepasszból Szendrei pörgetett a rövid alsó sarokba, 1–2.
Még a szünet előtt érkezhetett volna a válasz is, amikor Ilyés már a kifutó kapus mellett is elhúzta a játékszert, kapura is gurította, de az egyik visszafutó védő menteni tudott.
Szünet után sem váratott sokat az első gól. A 49. percben Pusztai nagy labdát adott Kisarinak, de szerelték, a kontrából Bognár Dávid egyedül állt Nagy Bálinttal szemben és nem hibázott, 1–3. Három minutával később Bognár a saját kapuját is bevette, amikor egy szöglet utáni Vincze-fejes pattant a lábáról a hálóba, 2–3. A vendégeket nem törte meg az öngól, két perccel később Szendrei visszaállította a kétgólos különbséget, miután lefordult a védőjéről és pontosan célzott, 2–4. A 68. percben ismét szorossá tehette volna a meccset a Körösladány. Ekkor Krajcsó remek labdát tálalt Ilyésnek, akit a kapus buktatott. A nyilvánvaló büntetőt Ruzsa félmagasan lőtte rá, de Borsos kiütötte a labdát. Szűk negyedóra múltán a látogatók is megkapták a maguk 11-esét, amit Debreczeni gólra is váltott, 2–5. Válaszul Ilyés került helyzetbe, átemelte a kapuson a labdát, amely a felső lécről kifelé pattant.
A paksi fiatalok a kapu előtti határozottságukkal vitték el a három pontot Körösladányból.

Jó: Krajcsó, Mácsai, Vincze, ill. Szendrei, Borsos, Bognár D., Süvöltős.

Fodor Sándor: – Agresszívan és magas ritmusban játszó ellenfelünkkel szemben végig egyenrangú partnerek voltunk. A különbséget az jelentette, hogy míg ellenfelünk könyörtelenül kihasználta a lehetőségeit, mi ordító helyzetekben sem tudtunk a kapuba találni, és még büntetőt is elhibáztunk. Aki nem látta a mérkőzést, az könnyen legyinthet egyet, de a játék képéből akár győztesen is kijöhettünk volna.