Ideje lenne ébresztőt fújni!

A hosszú ideje száműzött, ám most újból elővett Pantovics Nikola sem tudott csodát tenni. Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap

Továbbra sem megy a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapatának. A lilák vasárnap a Kórház utcában szenvedték el aktuális vereségüket, de 5 fordulóval a vége előtt még maradt 7 pontnyi előnyük a már kieső helyen álló Kaposvárral szemben. Lehet sokféleképpen magyarázni a rossz szereplés okait, tény azonban, hogy a jelenlegi szakmai stáb irányításával nagyon nem előre fut az Előre  szekere. Ilyen szempontból kész szerencse, hogy élőben nem láthatják ezt a szurkolók, ők ugyanis biztosan nem lennének olyan türelemmel, mint a tulajdonosi kör, de ha végül a sok „bénázás” miatt búcsút int a klub a második vonalnak, azt bizonyára nem könnyen emésztik majd meg. Ideje lenne ébresztőt fújni tehát!

Békéscsaba 1912 Előre–Szombathelyi Haladás 1-2 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Nazsa Tamás (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert).
Békéscsaba: Krnács – Nagy S., Bora, Horváth P. – Kitl M., Hodonicki (Paudits, 59.), Király (Kasik, 46.), Szabó P. (Tóth P., 88.) – Lukács (Gránicz, 88.), Kovács Á., Pantovics. Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Szombathely: Verpecz – Schimmer (Mocsi, 43.), Bosnjak, Németh Milán, Doktorics – Csilus T., Holdampf, Németh Márió, Kállai (Draginer, 57.) – Medgyes, Tóth M. (Jancsó, 75.). Vezetőedző: Mátyus János.
Gólszerző: Nagy S. (80.), ill. Németh Márió (55.), Dragoner (77.).
Sárga lap: Szabó P. (58.), Nagy S. (86.), ill. Medgyes (81.).

55. perc: Németh Márió csinált bolondot az egész békéscsabai védelemből és finoman a kapus fölött a kapu közepébe emelte a labdát, 0–1.
77. perc: Medgyes robogott el középen, az őt kísérő Dragoner Filiphez passzolt, aki 12 méterről lőtt, a labda a kapust is érintve került a hálóba, 0–2.
80. perc: Kovács csavarta veszélyesen középre a labdát, Paudits lőtt, ami kipattant a kapusról, Nagy Sándor közelről a kapu közepébe lőtt, 1–2.

Alaposan nekiesett vendéglátójának a Haladás, rögtön a mérkőzés elején egymás után kétszer is nagyot kellett védenie Krnács Richárd kapusnak. Sikerült kibekkelnie az első negyedórát a lila-fehéreknek, sőt, majdnem ők szereztek vezetést, amikor a csapatba hosszabb idő után visszatérő Nikola Pantovics kínálta meg egy kellemetlen lövéssel Verpecz kapust. Óvatosabbá váltak a csapatok, kiegyenlítetté vált a játék, a szünetig hátralévő időben nemigen kerültek veszélybe a kapuk.
Úgy kezdte a második félidőt a Haladás, ahogyan az elsőt, igyekezett nyomást gyakorolni a Békéscsaba kapujára, amelynek Németh Márió egyéni alakítása után az 55. percben meg is lett az eredménye. Egy nagy helyzet az egyik, egy a másik oldalon, majd következett a csereember Dragoner Filip alakítása és innentől kezdve már nagyon sürgőssé vált a helyzet a hazaiaknak. Nagy Sándor szemfülessége révén sikerült is szépíteni, de a pontot érő gól már elmaradt, így a kiesés ellen harcoló lila-fehérek a lefújást követően szomorúan ballaghattak be az öltözőbe.

Jó: Krnács, Nagy S., Kovács Á., ill. az egész csapat.

Preisinger Sándor: – Szerintem az első félidőben nagyon jól játszottunk, három-négy lehetőségünk is volt. A második felvonásban három ziccerünk volt. Ma az volt a különbség, hogy mi ezekből egyet rúgtunk be, a Haladás pedig kettőből kettőt. Végig fölényben játszottunk, taktikailag jól oldottuk meg az első félidőben a játéképítést, a második félidőben sem véletlen, hogy ennyi lehetőségünk volt. Ami továbbra is probléma, hogy nem rúgjuk be a ziccereket, enélkül pedig nagyon nehéz meccset nyerni.
Mátyus János: – Volt némi rossz érzésem a Békéscsabával kapcsolatban, hiszen ősszel legyőztük őket, de arra a győzelemre korántsem lehetünk büszkék, hiszen egy egészen felforgatott csapattal találkoztunk. Hogy játékban ma jobbak voltunk-e azt nem tudom, majd a szakértők eldöntik. Az eredmény alapján felénk billen a mérleg nyelve, talán egy kicsit többet tettünk a győzelemért. Roppant kemény találkozó volt, egy nagyszerűen felkészített, jól szervezett csapat ellen játszottunk. A fiúk a szívüket, lelküket kitették a pályára. Összességében megérdemelten nyertünk.