Jobban pörgött a Diósgyőr

Paudits Patrikék kevés veszélyt jelentettek a Diósgyőr kapujára. Fotó: Lukács József

Szerdán ismét felkészülési mérkőzésen léptek pályára a Magyar Labdarúgó Szövetség telki edzőközpontjában edzőtáborozó Békéscsaba 1912 Előre labdarúgói. A lilák ezúttal az élvonalból búcsúzó Diósgyőrt fogadták. A két fél egyezsége alapján kétszer 60 percet játszottak a csapatok.

Békéscsaba 1912 Előre–Diósgyőri VTK 1–4 (0–2)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés. Telki, zárt kapuk mögött. Vezette: Solymosi.
Békéscsaba, I. félidő: Krnács – Nagy S., Albert I., Bora, Mikló – Sipos G., Horváth P. – Ilyés T., Varga Sz., Máris – Lukács R. Békéscsaba, II. félidő: Laky – Puskás, Fazekas, Farkas M., Mészáros – Hodonicki, Kitl – Kovács Á., Tóth B., Gránicz – Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Diósgyőr, I. félidő: Póser – Eperjesi, Szatmári, Hegedűs, Bárdos – Zsemlye, Jurek, Zsolnai, Szeles, Suljics – Hornyák. Diósgyőr, II. félidő: Borsos – Polgár, Karan, Szűcs K. – Orosz D., Kispál, Németh, Oláh B., Bokros – Makrai, Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Gólszerző: Gránicz (64.), ill. Egerszegi (8.), Zsemlye (47.), Karan (71.), Makrai (107.).

Telkiben 36 Celsius-fokos rekkenő hőség fogadta a csapatokat. A diósgyőriek támadólag léptek fel, Krnács kapusnak már az első minutában nagyot kellett védenie. A 8. percben már ő is tehetetlen volt, amikor a jobb szélen előretörő Eperjesi az alapvonal közeléből kapura lőtt, a labdája pedig a csabai hálóőr lábáról pattant a hálóba, 0–1. A lilák támadójátéka nem igazán tudott kibontakozni, a DVTK többet kezdeményezett és a 47. percben újabb védelmi hibát használt ki. Zsolnai ívelt a kapu elé egy 30 méteres szabadrúgást, Zsemlye az ötösről bólinthatott zavartalanul a hálóba, 0–2.
A félidei sorcseréket követően gyorsan szépített a Békéscsaba, a 64. percben Gránicz értékesítette a Szűcs által összehozott büntetőt, 1–2. A válasz sem váratott sokat. A 71. percben ismét fejjel volt eredményes a borsodi csapat, miután Németh szögletét Karan 8 méterről, a jobb oldali kapufát is érintve juttatta a kapuba, 1–3. Az utolsó félórát Orosz sérülése miatt emberhátrányban játszotta végig Diósgyőr, mindez azonban nem látszott meg. Többnyire a csabai tizenhatos előterében pattogott a labda, a 107. percben pedig a kapujában is. Ekkor Makrai értékesített egy büntetőt, beállítva a végeredményt is, 1–4.
A békéscsabai csapat csütörtökön és pénteken is két edzéssel folytatja a telki edzőtábort, melyet szombaton délelőtt a Csákvár ellni tesztmeccs zár majd.