Jól sikerült a ladányiak főpróbája

Mácsai László két gólig jutott Egerben. Fotó: Kovács-Goda József

Jól sikerült a körösladányi labdarúgók bajnoki főpróbája. Az NB III Közép csoportjában újonc sárréti együttes szombaton Egerben játszotta le utolsó edzőmérkőzését, ahol 3–1 arányban múlta felül a Keleti csoportban dobogós helyen telelő házigazdákat.

Eger SE–Körösladány MSK 1–3 (0–0)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés. Eger, zárt kapuk mögött.
Eger: Nacsa- Nemes, Valkay, Katona, Debreczeni – Kis, Géringer- Pál, Farkas, Vajda – Olasz. Játszott még: Huba, Révész, Hadnagy. Vezetőedző: Jakab Sándor.
Körösladány: Ivicsevics – Prasler, Szabó Á., Szántó, Krajcs – Pusztai, Ruzsa – Kisari, Zelenyánszki, Mácsai – Németh. Játszott még: Nagy B., Rádai, Czirok, Szabó V., Knyihár, Gyomai, Vastag, Papp Zs. Vezetőedző: Fodor Sándor.
Gólszerző: Farkas K. (88.), ill. Ruzsa (52.), Mácsai (63. – 11-esből).

Jobban kezdett a Ladány, egy esetben a kapufa, egyben a kapusuk mentette meg a hazaiakat a gyors góltól. Negyedóra után kiegyenlített lett a játék, hiába birtokolták többet a labdát a látogatók, helyzetekig nem jutottak, inkább a küzdelem dominált.
A második félidőt még nagyobb sebességi fokozatban kezdte a Körösladány, egyértelműen az Eger fölé nőtt, ami már gólokban is megmutatkozott. Az 52. percben Ruzsa lepte meg az egri hálóőrt azzal, hogy egy beadás helyett kapura tekert, ami a hosszú felső sarokban landolt, 0–1. Változatos volt a játék, de hamarosan jött az újabb ladányi-gól, mely Czirok érdeme, aki remek cselekkel tört a 16-oson belülre, de ott fellökték. A büntetőt Mácsai értékesítette higgadtan, 0–2. A támadó középpályás két minutával később egy ziccert is bevágott, tovább növelve csapata előnyét, 0–3. Az utolsó 20 percben már inkább a pálya középső harmadában folyt a küzdelem, helyzetek nem alakultak ki. A hazaiak a lefújás előtt nem sokkal egy labdaszerzést követően szépítettek, Farkas 17 méteres lövésével, 1–3.
Jakab Sándor: – Nagyon jól szervezett, kompakt ellenféllel szemben, hasznos mérkőzést játszottunk. Sajnos olyan egyéni jöttek ki, amelyek gólokat eredményeztek. Megpróbáljuk ezeket kijavítani.
Fodor Sándor: – Rendkívül fegyelmezett játékot nyújtott a csapat, jól fedtük le a területeket. Rengeteg labdát szereztünk, sok helyzetet kidolgoztunk, amiből hármat értékesítettünk. Lezártuk a felkészülés ezen szakaszát, folytatásban ráállunk a bajnoki ritmusra. Mint minden mérkőzést, ezt is helyén kezeljük.