Két pont Szolnokon maradt

Nagyot csatázott a két szomszédvár, a végén inkább a kék mezes Vólent Rolandék örülhettek az otthon tartott egyik pontnak. Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap

Ponttal tért haza Szolnokról a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely az első félidőben még nyerésre állt a Tiszaligeti Stadionban, de azután be kellett érnie a döntetlennel. A 14. fordulóra eső vasárnapi mérkőzésen Nagy Sándoréknak kellő lehetőségük volt a győzelem megszerzésére is, de nem boldogultak az ihletett formában védő Csáki kapussal.

Szolnoki MÁV FC–Békéscsaba 1912 Előre 1–1 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Szolnok, 400 néző. Vezette: Takács János (Tőkés Róbert, Márkus Péter).
Szolnok: Csáki – Tömösvári (Molnár R., 86.), Szabó A., Kovács O., Tóth B., Lakatos Cs. (Kurdics, 46.) – Rokszin, Tisza K., Földi (Kónya, 74.) – Vólent (Irmes, 46.), Tóth L. (Sipos Z., 39.). Vezetőedző: Csábi József.
Békéscsaba: Czinanó – Hodonicki, Farkas M., Fazekas, Bora, Kitl – Máris (Ilyés, 80.), Nagy S. (Albert, 74.), Szabó P. (Sipos G., 86.), Pantovics (Gránicz, 74.) – Lukács R. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Gólszerző: Tóth B. (52.), ill. Fazekas (17.).
Sárga lap: Szabó P. (84.).

17. perc: Kitl jobb oldali szöglete után után Nagy Sándor tűzte rá 16 m-ről a labdát, amit lábbal még hárított Csáki, a kipattanót viszont Fazekas Lóránt a büntetőpontról védhetetlenül varrta a bal sarokba, 0–1.
52. perc: Kurdics bal oldali nagy beadása után nem tudtak felszabadítani a védők, ide-oda pattogott a labda, végül Tóth Bence elé került, aki 11 méterről a bal alsóba lőtt, 1–1.

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a hazai csapat, szögletekig el is jutott eleinte, de ezek nem jelentettek különösebb veszélyt Czinanó kapujára. A csabaiak gondosan megszállták a térfelüket, 5-4-1-es védekező hadrendből fejlődtek fel ellentámadásokba. Bő negyedóra után szabadultak ki tartósabban, nyomban megszerezték a vezetést. A bekapott gól visszavette a szolnokiak támadókedvét, nem véletlen, hogy félóra múltán a helyi szurkolók már inkább kritizálták övéiket. Volt egy-két ígéretes megiramodása a vendégeknek, de ezek sem értek célt, a vezetésük viszont biztos „lábakon állt”.
Szünet után hamarosan megszületett az egyenlítés, ami újból feltüzelte a vasutasokat. Nyomtak a házigazdák és bizony többször is elbizonytalanították a csabai védelmet. Persze a kósza gyors ellenakciók miatt ők sem lehettek nyugodtak, ezért aztán szépen vissza is vették a tempót. A félidő második felétől már csabai lábakon járt lényegesen többet a labda, Csáki kapus két esetben is biztosnak látszó góltól mentette meg csapatát. Mivel az egy ponttal egyik oldalon sem elégedtek meg, „őszinte” foci alakult ki a végjátékra. Egyre több szabálytalanság csúszott a játékba, de izgalom is akadt mindkét kapu előtt. Csáki a végén kétszer is óriásit védett, ezzel joggal érdemelte ki a meccs embere címet, hiszen pontot mentett a Szolnoknak, az Előre ugyanis közelebb járt a győzelemhez, de ezúttal sem tudta áttörni a gátat.

Jó: Csáki (a mezőny legjobbja), Tisza, Tóth B., ill. Kitl, Fazekas, Nagy S., Hodonicki, Szabó P.

Csábi József: – Szerkezetet váltottunk a héten, és ez jól is sült el a mérkőzés elején, majd a semmiből gólt kaptunk. A szünetben változtattunk, sikerült egyenlítenünk, és ezt követően úgy éreztem, meg is nyerhetjük a meccset. A végén mindkét csapat belement az adok-kapokba, de egyik fél sem tudta eldönteni a találkozót.
Láza János megbízott edző: – Az első félidő a terveink szerint alakult, meg is tudtuk szerezni a vezetést. Igyekeztünk a szünet után is ezt folytatni, de ellenfelünk játéka feljavult. A hajrában aztán volt három olyan helyzetünk, amivel eldönthettük volna a mérkőzést, emiatt úgy érzem, két pontot Szolnokon hagytunk.