Kezd a Preisinger-érára emlékeztetni

Király Patrikék a második félidőben már nem bírtak a soroksári támadókkal. Fotó: Földi Imre/Nemzeti Sport

Idegenben szenvedett vereséget, így már öt bajnoki mérkőzés óta nyeretlen a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lilák a szintén kiesés által érintett Soroksár otthonában maradtak alul, a második félidei gyengébb játék miatt.

Soroksár SC–Békéscsaba 1912 Előre 2–0 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Budapest, 350 néző. Vezette: Molnár Attila (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
Soroksár: Varga Á. – Nagy O. (Ternován, 46.), Gyömbér, Kékesi, Csontos – Csernik, Hudák (Haris, 73.) – Magyari (Redzic, 46.), Korozmán (Szerető, 73.), Lőrinczy (Katona, 84.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
Békéscsaba: Winter – Puskás, Albert, Bora, Bor – Szabó P. (Sipos, 74.), Fazekas, Király, Varga Sz. (Mikló, 65.) – Máris (Ilyés, 79.), Tóth D. (Lukács, 79.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Gólszerző: Redzic (75.), Lőrinczy (78.).
Sárga lap: Magyari (15.), Hudák (62.), ill. Szabó P. (38.), Puskás (52.), Kitl (52. – a kispadról), Varga Sz. (56.), Király (64.), Máris (78.), Lukács (91.).

75. perc: Egy hazai kontra végén Szerető tört be a 16-oson belülre, majd Redzichez passzolt, aki 11 méterről egy átvételt követően a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 1–0.
78. perc: Soroksári labdaszerzést követően Lovrencsics vezette fel a labdát a 16-os előteréig, majd Lőrinczyhez játszott, aki két védő között átvette a labdát, majd 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 2–0.

Élénk játék jellemezte a mérkőzés elejét, két hazai lövési kísérletet is blokkoltak a csabai védők, a másik oldalon pedig Bod Dávid 15 méteres lökete tekeredett veszélyesen a soroksári kapura, Varga Ádám azonban szögletre tisztázta azt. Mindkét csapat próbálta ráerőltetni saját akaratát a másikra, ennek következtében egyik hálóőr sem unatkozott. Winter például a 24. percben Korozmán elöl mentett bravúrral, amihez a szemfülessége is hozzájárult, a másik oldalon pedig Szabó Péter löketét „nézte ki” a bal felső sarokból a soroksári hálóőr.
A második félidőt Csernik kapufája vezette be, aki 16 méterről trafálta telibe a jobboldali lécet. Ekkor már a hazaiak dominálták a játékot, bár inkább a sorban kiosztott sárga lapok miatt marad emlékezetes az első húsz perc. Érett a soroksári gól, mert a Békéscsaba nem jelentett veszélyt a kapura, a hazaiak viszont hiába támadtak többet, a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A 75. percben megtört a jég, és vele együtt a látogatók ellenállása is. Ráadásul a házigazdák gyors egymást követően kétszer kapitulálták a lilákat, akiknek innen már nem volt visszaútjuk, igaz a második félidő produktuma alapján nem is érdemeltek pontot.
Újabb vereségével egyre nagyobb gondban van az Előre, és nem csak a helyezése jelent idei mélypontot.

Jó: Varga Á., Csernik, Lovrencsics B., Lőrinczy, ill. Winter.

Lipcsei Péter: – Az első félidő nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna. Tudtuk, nehéz mérkőzés vár ránk, mert amikor a csabaiak birtokolták a labdát, öt védővel álltak fel. Ezúttal is jól szálltak be a cseréink, a csapat jó felfogásban játszott, megérdemeltük a három pontot.
Schindler Szabolcs: – Az első félidő rendben volt, érzékeltük, az a csapat nyerhet, amelyik kevesebbet hibázik. Sajnos mi rontottunk a hazaiak vezető gólja előtt, utána pedig már nem tudtunk ritmust váltani. Szerdán fontos mérkőzés következik az Ajka ellen, remélem, ezt mindenki átérzi a csapatban.