Kieső helyre csúszott vissza az Előre

Puskás Gábor Sándor és Czékus Ádám sem tudott segíteni. Fotó: Békéscsaba 1912 Előre

Fájó hazai vereséggel zárta az őszi idény utolsó fordulóját a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lilák az Ajkával szemben maradtak alul vasárnap, ezzel kieső helyre csúsztak vissza a tabellán. A javítás lehetősége adva lesz jövő héten, amikor a Pécs ellen fejezik be az évet.

Békéscsaba 1912 Előre–FC Ajka 0–1 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 460 néző. Vezette: Radványi Ádám (Tóth II Vencel, Kovács Gábor).
Békéscsaba: Krnács – Puskás, Albert (Fazekas, 62.), Farkas M., Bora – Czékus, Zvara (Váradi, 71.), Kitl (Hodonicki, 86.), Horváth P. – Máris (Ilyés, 71.), Hamed (Lukács, 71.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor.
Ajka: Horváth D. – Kovács N., Tar, Kenderes, Présinger (Csemer, 62.) – Csizmadia (Vogyicska, 70.), Tajthy (Görgényi, 84.) – Doncsecz (Berzsenyi, 62.), Sejben (Tóth G., 46.), Gaál – Zsolnai. Megbízott vezetőedző: Jeney Gyula.
Gólszerző: Zsolnai (40.).
Sárga lap: Farkas M. (51.), ill. Csizmadia (49.).

40. perc: Albert gondolt egy merészet és szorongatott helyzetből a felezővonal közeléből ballal megpróbálta Krnácsnak visszajátszani a labdát, csakhogy az nagyon rövidre sikerült, Zsolnai lecsapott rá és 15 méterről, ballal a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt, 0–1.

Az első félidő első felében a csabaiak kezdeményeztek többet, akadtak biztató lehetőségeik a vezetés megszerzéséhez is. A legnagyobbat Czékus hagyta ki a 24. percben, amikor jó 15 méterről tűzte kapura a labdát, amely a felső lécről pattant a mezőnybe. Ezzel alább is hagyott a házigazdák támadókedve, a csapatok a mezőnyben, a játékrész hajrájára pedig a vendégek váltak aktívabbá, és nyomban ki is használták az Előre védelmének gyermekded megingását.
A szünet után már az eredmény óvását tartotta elsődlegesnek az ajkai csapat, ezzel együtt a kontraakciói rendre hordoztak magukban veszélyt. A csabaiak egyre görcsösebbé váltak, annyi plusz nem volt a játékukban, hogy eredményesen megbirkózzanak a vendégek szervezett védelmével, így azután védelmével elmaradt a pontszerzésük.
A fájó vereség annyit tesz, hogy a Pécs elleni utolsó idei erőpróbát már kieső helyről várják a lila-fehérek.

Jó: senki, ill. Kenderes, Gaál, Kovács N.

Brlázs Gábor: – Az első félidőben jól működött az, amit kitaláltunk, sok helyzetet sikerült kialakítani, de ezeket be is kell fejezni. Az ellenfél ezután egy óriási egyéni hibánkat kihasználta. Szünet után próbáltunk menni az eredmény után, de ez felőrölt bennünket és elfogytunk a végére. Sajnos ma a cseréink nem tudtak új lendületet hozni a játékunkba és a végén már nem volt meg az az átütőerő, hogy ki tudjunk egyenlíteni. Ez a mérkőzés az első félidőben ment el.
Jeney Gyula: – Az első félidőben ránk tudta erőltetni az akaratát a Békéscsaba, éppen azt játszotta, amit mi szerettünk volna. A támadózónában rengeteg labdát szereztek, nagyon jó mentek be mélységből. A második félidőben azonban már jól reagáltunk a hazaiak játékára.