Kudarccal felérő pontosztozkodás

Vastag Richárd fejében két pont maradt a majosi találkozón. Fotó: Kovács-Goda József

Az NB III-as labdarúgó-bajnokságban vasárnap a tavaszról előrehozott első játéknapot tartották. A Közép csoportban érdekelt Körösladány a győzelem nélkül álló sereghajtó, Majos SE otthonában döntetlennel szakította meg a hat meccses pont nélküli szériáját, a nyeretlen mérkőzések tekintetében azonban kilencre nőtt a sorozata. Az eredménnyel azért sem lehetett elégedett a vendégcsapat, mert gyakorlatilag kezdettől 10 ember ellen játszott.

Majosi SE–Körösladány MSK 1–1 (1–1)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Bonyhád-Majos, zárt kapuk mögött. Vezette: Fehérvári Patrik (Molnár Alex, Rácz Béla).
Majos: Genzler – Nagy Zs., Bognár, Kovács G., Ledneczki, Vituska – Kovács E., Széles, Pál A. – Hock (Steinbach, 91.) – Lizák (Pál M., 77.). Edző: Tihanyvári László.
Körösladány: Ivicsevics – Prasler, Szántó, Vincze, Krajcsó – Ruzsa, Pusztai (Kisari, 70.) – Mácsai (Vastag, 81.), Zelenyánszki, Burai (Szabó Á., 86.) – Ilyés. Edző: Fodor Sándor.
Gólszerző: Lizák (30.), ill. Zelenyánszki (39.). Kiállítva: Ledneczki (7.).

Támadólag lépett fel a Körösladány, ennek hozadékaként már a 7. percben megfogyatkoztak a hazaiak, miután Ledneczki utolsó emberként lerántotta a tizenhatos vonalánál a kilépő Ilyést. A folytatásban nagy nyomás alá került a hazai csapat, előbb Vincze fejelt mellé nagy helyzetből, majd Krajcsó célzott rosszul az ötösről, később pedig Pusztai távoli pontos löketét tolta szögletre a hazai kapus. A házigazdák energiáját lekötötte a védekezés, az első ellenakciójuk így is góllal zárult. A 30. percben Nagy Zsolt húzott el a jobb oldalon, a becenterezett labdáját Lizák belsőzte a kapuba, 1–0. Továbbra is nyomasztó fölényben játszottak a vendégek, ami a 39. percben érett góllá, amikor Zelenyánszki László az ötös sarkáról látványos ollózó mozdulattal juttatta a labdát a hosszú sarokba, 1–1.
Ezzel a lendülettel kezdték a második félidőt is a látogatók. Futószalagon alakították ki a helyzeteket, de a legnagyobb lehetőségekből sem tudtak betalálni, mert rendre pontatlanok voltak, Mácsai ziccerénél pedig Genzler kapu mutatott be óriási bravúrt. A majosi együttes lelkesen védte az eredményt, a ladányiak játéka pedig ahogy fogyott az idő, úgy lett egyre görcsösebb. Így is behúzhatták volna mindhárom pontot, de a 90. percben Vastag fél méterről a felső kapufára fejelt, így maradt a döntetlen, ami a vendégek számára vereséggel ért fel.

Jó: Genzler, Nagy Zs., Bognár, Vituska, ill. Vincze D., Pusztai, Zelenyánszki.

Fodor Sándor: – Nyolcvankét percet emberelőnyben játszottunk, mindent megtettünk a győzelemért, de a legnagyobb helyzetek is kimaradtak. A hosszabbításban kapufát értünk el egy közeli fejes után. Sajnos fontos két pontot hagytunk Majoson.