Már a dobogót ostromolja az Előre II

Ilyés Tamás jól játszott és immár tucatnyi gólnál jár. Fotó: Milyó Pál

Remek játékkal nyerte meg szerdai bajnoki mérkőzését a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgócsapata, amely a fordulót a tabella harmadik pozícióból váró DEAC együttesét fektette két vállra. A lilák fegyelmezetten védekeztek, veszélyesen támadtak, ennek jutalma volt a három pont, amellyel be is érték az egyetemistákat és a 4. helyre jöttek fel.

Békéscsaba 1912 Előre II–Debreceni EAC 2–1 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Nagy Attila László (Molnár Alex, Juhász László).
Békéscsaba II: Apró – Szabó Zs., Fazekas, Czvalinga, Zelik – Váradi (Styecz, 84.), Hodonicki, Zvara, Bónus (Farkas Á., 92.) – Ilyés (Tóth P., 66.), Oláh Á. (Bukor, 84.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor.
DEAC: Tóth D. – Virág, Soltész (Székely, 46.), Orosz – Lakatos (Gaczella, 80.), Jankelic – Sárosi, Sándor T., Spitzmüller (Al-Sheraji,60.) – Bereczki, Trencsényi (Tochukwu, 46.). Vezetőedző: Sándor Tamás.
Gólszerző: Oláh Á. (21.), Ilyés (47.), ill. Al-Sheraji ( 88.).

A debreceniek kezdettől próbálták nyomás alá helyezni a hazaiakat. Ez a presszió bizonyos időszakonként működött, olykor azonban meg tudtak iramodni a szélvész gyors csabai támadók. A 21. percben megszerzett vezető találat is egy ilyen gyors kontra eredménye volt, amit Hodonicki, Ilyés végletekig kijátszott, így Oláh Ákosnak már nem volt nehéz dolga kapuba juttatni a játékszert, 1–0. Válaszul nyomban egalizálhatott volna Bereczki, de közeli lövését Apró bravúrral szögletre ütötte. Néhány perc múltán újabb kapusbravúrra volt szükség hazai oldalon, de azután visszatért a meccs a korábbi medrébe. Mindkét csapat becsülettel küzdött, a debrecenieket időnként túlságosan is elkapta a hév. A félidő végén Jankelic 16 méteres pontos lövése okozott riadalmat, de Apró újabb bravúrt bemutatva kitolta a felső sarokra tartó labdát.
Góllal kezdte a második játékrészt a Békéscsaba. A 47. percben a tizenhatos előterében Váradi kanalazott Oláh elé, aki jobbról a még kedvezőbb helyzetben lévő Ilyéshez játszott élesen keresztbe, a támadó pedig a kapu torkából nem hibázott, 2–0. A folytatásban is a házigazdák voltak lényegesen veszélyesebbek, hiába cserélte le a DEAC gyakorlatilag a komplett csatársorát. Becsülettel mentek a debreceniek, de nem volt meg bennük annyi plusz, hogy feltörjék a szervezett csabai védelmet. A végjátékra térfelükre szorultak a házigazdák, jött is a szépítés, mert a csereként beálló Al-Sheraji jól eltalált 14 méteres lövésével szemben nem volt sansza Aprónak. Emiatt maradtak izgalmak a meccs utolsó momentumaira, de a lilák kezéből nem csúszott ki a megszolgált győzelem.

Jó: Apró, Oláh Á., Hodonicki, Zvara, Fazekas, ill. Sándor T., Jankelic, Al-Sheraji.

Brlázs István Gábor: – Nagyon nehéz mérkőzésen arattunk bravúros győzelmet, egy fegyelmezett, taktikus játékkal. Tudtuk, hogy az ellenfél fogja többet birtokolni a labdát, de a kontráinkban végig megvolt a veszély.