Utánpótlás

Csak a sárrétiekkel lehet gondjuk a hegyesieknek

A listavezető és címvédő Mezőhegyes növelte előnyét a megyei U19-es labdarúgó-bajnokság Kiemelt csoportjában. Az első számú riválisává a Sárréti Gyöngyhalász gárdája lépett elő, amely Szarvason győzött és ha eredményesen pótolja a maradék két találkozóját, ott lehet a határvárosi alakulat sarkában. A második vonalban a Körösladány és az Elek vezeti a mezőnyt, azonban ott az elmaradt találkozók pótlása jelentősen átrajzolhatja a pillanatnyi állapotokat. Mutatjuk az elmúlt heti utánpótlás helyzetképet.

Így folytatódik a Békés Megyei Ifjúsági Kupa

Az MLSZ Területi Igazgatóságán elkészítették a Békés Megyei Ifjúsági Kupa második fordulója sorsolását. A játéknapot az iskolai őszi szünetet kihasználva bonyolítják le október 26-27. között. A továbbjutó 8 csapat tavasszal folytatja a küzdelmeket.

Nem bírt egymással a kupagyőztes és a címvédő

Az U19-es megyei labdarúgó-bajnokság Kiemelt csoportjában első mérkőzésén hullajtott pontokat a címvédő Mezőhegyes. A határvárosiak a 4. fordulóban a kupagyőztes szabadkígyósi fiatalok otthonában végeztek döntetlenre, ezzel együtt is vezeti a mezőnyt. Mutatjuk az elmúlt heti eredménysort és az aktuális tabellákat.

Van aki a fagyszabadságra tartalékol

Dömping volt a megyei focipályákon a különböző korosztályos utánpótlás bajnokságokban, bár vannak notóriusan halasztó együttesek is. Akad olyan klub, amely a jelek szerint csak nevezte csapatait, a kiállás már gondot okoz, ezért minden mérkőzését a hidegebb időszakra halogatja. Nem tartalékol a fagyszabadságra ellenben az U19-es pontvadászat Kiemelt csoportjának címvédője. A mezőnyt most is élen álló Mezőhegyes újabb magabiztos sikerrel növelte előnyét, illetve a győzelmi szériája hosszát.

Potyogtak a gólok a Kiemelt csoportban

A mérkőzések többségén jelentős különbségek mutatkoztak az U19-es labdarúgó-bajnokság hétvégi negyedik játéknapján. A címvédő mezőhegyesi alakulat például tucatnál is több alkalommal vette be az idén „korosztályos problémákkal” küszködő berényiek kapuját. Az egyke szoros csatát a szabadkígyósi derbi hozta, ahol a kupagyőztes hazaiak döntetlenre végeztek az őszt acélosabban kezdő szarvasiakkal. A korosztály „második vonalában” a délen élen álló szénásiak első pontjaikat veszítették el, ugyanakkor több olyan csapat is akad, amely a jelek szerint az iskolai szünetre korlátozza az idényt, mivel még be sem mutatkozott.

Tovább robog a hegyesi expressz

Ismét értékes győzelmet aratott a címvédő Mezőhegyes csapata az U19-es labdarúgó-bajnokság Kiemelt csoportjában. A határvárosi fiatalok a harmadik játéknapon a jól rajtoló Szarvas otthonából távoztak három ponttal, ezzel újabb potenciális riválisukat szakították le és megőrizték vezető pozíciójukat. Nagyüzem volt az U17-es korosztályban is, illetve megkezdődtek a 16 évesek keresztpályás küzdelmei, ahol 7+1 tagú együttesek mérkőznek kétszer 30 percen keresztül.

Ellenállhatatlan volt az U19-es címvédő

Az ifjúsági korosztály a második játéknap mérkőzéseit játszotta (már amit nem napoltak el), a serdülők számára pedig most kezdődött az évad a megyei utánpótlás labdarúgó-bajnokságokban. Az U19-es Kiemelt csoportban a címvédő Mezőhegyes magabiztos győzelmet aratott az előző héten gólrekorddal indító gyarmatiakat.  Az U17-es csapatok nagypályán küzdenek, az U16-os pontvadászatban keresztpályán zajlanak a meccsek, 7+1 tagú együttesekkel, 30 perces félidőnyi játékidővel. Mutatjuk az elmúlt hét összefoglalóját.

Elrajtoltak az U19-es bajnokság küzdelmei

A korosztályos megyei labdarúgó-bajnokságok közül elsőként az ifjúságiaknál (U19) indult be a nagyüzem. A lebonyolítás az előző évihez hasonló rendszerben, három csoportban zajlik, csak azok létszámai változtak. A Kiemelt szekcióban tekintélyparancsoló eredménnyel szállt be az NB-s szintről visszatérő Sárréti Gyöngyhalász GYSE csapata, a rangadón pedig a címvédő mezőhegyesiek az ezüstérmes Gyomaendrőd otthonában nyertek egyetlen góllal.

Tíz csapat már a kupa második körében

Tíz csapat már a második körben érezheti magát a Békés Megyei Ifjúsági Kupában. A bajnoki idény felvezetését jelentő hétvégi forduló során kilenc párharcot játszottak le, három-három elmaradt, vagy későbbi időpontra került, a címvédő Szabadkígyós pedig kiemeltként eleve a 16 között csatlakozik a mezőnyhöz.

Harmincegy ifi csapat küzd egy célért

Augusztus 22-én 31 csapattal rajtol a labdarúgó Békés Megyei Kupa. Az első kör keretein belül 15 párharcot bonyolítanak le, a győztesekhez csatlakozik a sorozat legutóbbi győztesének bizonyuló Szabadkígyós csapata. Októberben az iskolai tanítási szünetet kihasználva újabb forduló lesz, így a tavaszi folytatásra már csak 8 gárda marad versenyben.