Nagyot küzdöttek a siker érdekében a ladányiak

Ilyés Tamás újból gólt lőtt, csapata pedig újra győztesen hagyta el a pályát. Fotó: Kovács-Goda József

Többször is előfordult már, hogy előnyből veszített pontot a körösladányi NB III-as labdarúgócsapat, a szerda 9. játéknapon azonban ennek a fordítottja történt. A sárrétiek a szerdai hazai találkozó első félidejében hátrányba kerültek, ám szünet után szép gólokkal fordítottak a tavaly még NB II-ben szereplő Vác ellen, ezzel pedig a Keleti csoport tabelláján felzárkóztak az élen álló kvartett mögé.

Körösladány MSK–Vác FC 2–1 (0–1)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Körösladány, 350 néző. Vezette: Szabó Levente (Márkus Péter, Kovács Zoltán).
Körösladány: Nagy B. – Rádai, Szántó, Ruzsa, Krajcsó – Zelenyánszki (Vincze D., 83.), Pusztai (Vastag, 64.) – Burai, Mácsai, Kisari (Papp Zs., 68.) – Ilyés. Cserék: Ivicsevics, Gyomai, Szabó V., Knyihár, Vastag, Papp Zs., Vincze D. Vezetőedző: Fodor Sándor.
Vác: Halasi – Sárosi, Lukács K., Koval, Tóth B. – Zámbó – Magos (Ódé, 69.), Bonivárt, Sorecz (Niedermüller, 89.) – Szalánszki, Szenes B. (Kakuk, 75.). Edző: Burzi Attila.
Gólszerző: Ilyés (57.), Krajcsó (80.), ill. Sorecz (44.).

Élénkebben kezdett a Vác, de a kezdeti lendületét hamar visszafogták a házigazdák. A folytatásban hajtós mezőnyjáték jellemezte a mérkőzést, kevés veszéllyel. A házigazdáknak Kisari szerezhetett volna vezetést, de hatalmas ziccerben a lövésébe belelépett az egyik védő, így Halasi hárítani tudott. A vendégek előtt nem adódott helyzet, ezért is jött váratlanul a vezető góljuk a szünet előtt. A 44. percben Szalánszki indította Magost a jobb összekötő helyén, a szélső a kifutó kapus mellett Soreczhez passzolt, akinek csak az üres kapuba kellett továbbítania a labdát (0–1).
Szünet után a hazaiak nagy erőket mozgósítottak annak érdekében, hogy ponttal, pontokkal zárhassák a mérkőzést. Ennek eredményeként az 57. percben Pusztai András indította a védők előtt keresztbe futó Ilyés Tamást, aki a jobb sarokba helyezett, 1–1. A folytatásban a küzdelem dominált, a hazaiak azonban végül egy szép átlövésből elérték céljukat, otthon tartották a három pontot. A 80. percben egy tizenhatosról visszapasszolt labdát Krajcsó Krisztián jobbról, 25 méterről a bal felső sarokba bombázott, 2–1.

Jó: az egész hazai csapat illetve Lukács K., Magos.

Fodor Sándor: – Azt kaptam a mérkőzéstől amit vártam, ellenfelünk kőkemény párharcra késztették játékosainkat, amiből az első félidőben ők jöttek ki jobban. Második-harmadik labdákat tudtuk megszerezni, mivel a vendégek elsősorban fölívelt labdákkal próbálták átjátszani a középpályát. Ennek ellenére volt két nagy helyzetünk, mégis a Vác tért előnnyel pihenőre. A második félidőben sok jó pozícióban megszerzett labdánk volt, amiből tudtunk építkezni és óriási csatában megfordítottuk a mérkőzést. Igazi csapatmunka volt, minden játékosomat dicséret illeti.
Burzi Attila: – Megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből. Úgy nagyon nehéz pontot pontokat szerezni, hogy az ellenfélnek hetek óta egy-két helyzete van, de azokból rendre betalál.