Nehezen indult, parádé lett a vége

Az új bajnokság is a tavalyi házi gólkirály találatával indult Békéscsabán

Fölényes hazai győzelemmel indította a bajnoki évet a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lila-fehérek az első félidőben rövid ideig hátrányban is voltak, ám a második félidőben sikerült kiütniük a korán emberhátrányba kerülő Kazincbarcikát, amely fokozatosan veszítette el a tartását.

Békéscsaba 1912 Előre–Kazincbarcika SC 6–1 (1–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 1340 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert).
Békéscsaba: Bukrán – Puskás, Albert, Fazekas, Mikló – Horváth P. (Farkas M., 83.), Zvara, Kitl (Varga T., 83.), Talpalló (Czékus, 61.) – Máris (Hamed, 69.), Lukács (Váradi, 69.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor.
Kazincbarcika: Megyeri II – Süttő, Ur, Szekszárdi, Szemere – Székely D. (Kálnoki-Kis, 64.), Pálinkás (Laczkó, 64.), Nagy J. (Sztankó, 73.), Heil, Csatári (Rédling, 79.) – Kurdics (Ádám, 64.). Vezetőedző: Varga Attila.
Gólszerző: Lukács (28. – 11-esből), Kitl (54.), Váradi (74., 85.), Horváth P. (82. – 11-esből), Czékus (92.), ill. Heil (25.).
Sárga lap: Kitl (11.), Lukács (43.), ill. Megyeri II (27.), Heil (47.), Ur (53.), Varga Attila (54.), Kurdics (59.), Szekszárdi (89.), Süttő (89.).
Piros lap: Heil (51.).

25. perc: Nagy János Patrik hosszú labdájánál a csabai védők nem vették komolyan Heil Valtert, aki 6 méterről a kapuba fejelt, 0–1.
28. perc: Fazekas Lóránt a saját térfeléről ívelt a tizenhatoson belül helyezkedő Márishoz került, akit a kifutó Megyeri elsodort. A büntetőt Lukács Raymond a jobb felső sarokba bombázta, 1–1.
51. perc: Emberhátrányba került a Kazincbarcika. Zvara iramodott meg középen, Heil Viktor csak buktatni tudta a 16-os vonala előtt. Mivel 4 perccel korábban már kapott egy cédulát, így a piros lapot is felmutatta számára Nazsa játékvezető.
54. perc: Zvara ápolása és a sorok rendezése miatt hosszasan állt a játék. A szabadrúgást azután Kitl Miklós végezte el, aki 18 méterről ballal úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a felső lécről pattant a gólvonal mögé, 2–1.
74. perc: Egy békéscsabai szögletet követően Váradi Ádámhoz elé került a labda, aki megszerezte a csabaiak harmadik gólját, 3–1.
82. perc: Hamed ívelt kapu elé a jobb szélről, a labdába Rédling kézzel ért bele. Az újabb büntetőt ezúttal Horváth Péter értékesítette, aki a jobb alsó sarokba helyezett, 4–1.
85. perc: Hamed a bal oldalról tette középre a játékszert, Váradi Ádám pedig egy védő sanyargatásában csúsztatott a bal alsó sarokba, 5–1.
92. perc: Hamed gyors egymást követően a harmadik gólpasszát osztotta ki. Pontosan tette középre a labdát, Czékus Ádám levette azt és 6 m-ről a jobb alsó sarokba helyezett, 6–1

Élénk iramban kezdődött a játék, a labda azonban leginkább a két tizenhatos között pattogott az első 20 percben. A hazaiak szögletekből próbáltak veszélyt teremteni a kazincbarcikai kapu előterében, a vendégek pedig kontrákra rendezkedtek be. A félidő feléhez érve felgyorsultak az események. A borsodiak tulajdonképpen a semmiből szereztek vezetést, kihasználva a hazai védők figyelmetlenségét. Gyorsan jött az egyenlítés is, aminek szintén nem sok előjele volt. Nyomban felforrósodott a hangulat a pályán és a nézőtéren. A hazai csatárduónak voltak ígéretes próbálkozásai, de újabb gólt már nem tartogatott ez a félidő.
A vendégek feltüzelt állapotban jöttek ki a második félidőre, ennek azután meg is itták a levét. Heil rekord gyorsasággal begyűjtött két sárga cédulát, a halmazati büntetésről pedig Kitl pontos szabadrúgása gondoskodott, miközben a barcikaiak edzője és újabb játékosa is „besárgult”. Az emberfórt kihasználva fölénybe került a Békéscsaba. Mindkét edző a támadó szekcióját igyekezett felfrissíteni, de ebből is a hazai tréner jött ki jobban, hiszen Váradi és Hamed hamarjában meghálálta a bizalmat. Előbbi a gólokat hozta magával, utóbbi az előkészítésben jeleskedett, és időközben parádévá alakította az addigi show-t.

Jó: Hamed, Váradi, Zvara, Kitl, ill. senki.

Brlázs István Gábor: – Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, az elején viszont egy egyéni hibából hátrányba kerültünk, de fordulópont volt, hogy két percen belül sikerült egyenlíteni. Onnantól végig kézben tartottuk a mérkőzést és megérdemelten győztünk, bár az gólkülönbség lehet, hogy túlzó.
Varga Attila: – Nagyon csúnyán kikaptunk, de nem vagyok ideges, mert nincs miért. Tudtuk, hogy frissen feljutott csapatként nem csak az ellenfelekkel kell megküzdenünk ebben az osztályban, de ami itt történt az egy nagyon szemtelen munka volt egy ember részéről. Az, hogy a tíz kezdőből nyolcat „kisárgáznak”, úgy, hogy a csabai játékosoknak csak éppen virágot nem vitt, azt nyugodtan nevezhetem szemtelennek.