Nem érdemelt vereséget a ladányi csapat

Szántó Mihály fejes-gólja még visszahozta a ladányiak reményeit. Fotó: Kovács-Goda József

A nyolcadik idei bajnoki mérkőzését is elveszítette a Körösladány NB III-as labdarúgócsapata, amely szerdán a Honvéd akadémistái ellen pótolta a 27. fordulóból elhalasztott összecsapását. Hiába játszott jól a hazai együttes, a kapu előtt nem igazán volt szerencséje, a vendégek viszont jó százalékban értékesítették lehetőségeiket.

Körösladány MSK–Budapest Honvéd-MFA II. 2–4 (1–2)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Körösladány, zárt kapuk mögött. Vezette: Mencsik László (Szabó Ferenc Szilárd, Molnár László Máté).
Körösladány: Ivicsevics – Szabó V., Szabó Á., Szántó, Talpalló – Ruzsa, Knyihár (Burai, 67.) – Pusztai, Zelenyánszki, Mácsai – Czirok (Kisari, 72.). Edző: Fodor Sándor.
Bp. Honvéd II.: Dúzs – Szabó T., Török K., Zvara, Kovács D. – Feledy (Kocsis, 46.), Sulaiman (Lukács, 46.) – László, Banó-Szabó (Benczenleitner, 71.), Németh B. (Erdélyi, 57.) – Kerezsi (Eördögh, 64.). Vezetőedző: Simon Miklós
Gólszerző: Mácsai (13.), Szántó (82.), ill. László (29., 92.), Németh B. (45.), Lukács (75.).

A hazaiak számára jól kezdődött a találkozó, hiszen már a 13. percben megszerezték a vezetést. Zelenyánszki pontosan adott be a jobb oldalról, Mácsai érkezett a labdára és pörgette azt a hosszú alsó sarokba, 1–0. A folytatásban kiegyenlített játék folyt, a vendégek azonban veszélyesebben támadtak. A 31. percben Ivicsevics bravúrral védett egy lövést, a kipattanó labda László elé kerül, aki két lépésről bepasszolta a ladányi kapuba, 1–1. Az utolsó negyedórában nagy nyomás alá helyezte vendégeit a hazai együttes, de nem volt szerencséje. A 37. percben Mácsai szabadrúgása csattant a felső lécen, majd Ruzsa fejesét védte bravúrral a kapus, a 42. minutában pedig Pusztai távoli lövése a belső lécről gurult végig a gólvonalon. Újabb hazai gól helyett a fővárosi együttes jutott előnyhöz közvetlenül a szünet előtt. Egy kontra végén László passzolt középre, ahol Németh B. követte az akciót, aki 10 méterről nem hibázott, 1–2.
A második félidőt is ezzel a lendülettel kezdte a ladányi együttes irányította a mérkőzést, a helyzetei is megvoltak, de a kispesti fiatalok fegyelmezetten védték a kapujukat, ráadásul a 75. percben egy kontra végén növelték az előnyt Lukács révén, 1–3. A hazaiak 7 minutával később Szántó fejesével tették újra nyílttá a meccset, aki Mácsai szögletét fejelte a kapuba, 2–3. A végjátékban a pontszerzés érdekében teljesen kitámadott a Körösladány, mégis a vendégeké volt a slusszpoén. A 92. percben egy rossz passzt László fülelt le, aki beállította a végeredményt, 2–4.
A jól játszó házigazdák nem érdemeltek vereséget, de ezen a napon Fortuna sem mellettük állt.

Jó: Ivicsevics, Czirok, Mácsai, Zelenyánszki, Szántó, ill. Zvara, Németh B., Kovács D., Lukács.

Fodor Sándor: – Útólag is köszönöm a Honvéd sportszerű hozzáállását. A mai mérkőzésen játékosaink erőn felül teljesítettek, nagyon jól futballoztak, egy jól felkészített fiatal csapat ellen. A sport néha igazságtalan, ez a mai napon is így volt. A játékosaink óriási energiákat mozgósítottak, a csapatjátékunk pedig már az őszi teljesítményünket idézte. Minden elfogultság nélkül kijelenthetem, hogy minimum az egy pontot megérdemeltük volna. Erőt kell adjon ez a mérkőzés, nagyon sok bajjal küzdöttünk és küzdünk jelen pillanatban is, de nem adjuk föl, az utolsó percig megteszünk mindent, hogy utólag ne legyen hiányérzetünk.