Nem könnyített saját helyzetén az Előre

A szentlőrinci játékosok több hibára késztették a csabaiakat, akiknél többekből hiányzott a megfelelő motiváció is. Fotó: Új Dunántúli Napló/Laufer László

Nem könnyített helyzetén a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely vasárnapi 23. fordulóban Szentlőrincen hozta idei házon kívüli formáját. A lilák mérsékelt teljesítményt nyújtva szenvedtek vereséget a motiváltabbnak tűnő baranyai kisvárosi csapattól, amely velük ellentétben kilépett a kiesés által veszélyeztetett népes csoporttól.

Szentlőrinc SE–Békéscsaba 1912 Előre 2–1 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Szentlőrinc, 450 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Baghy Csaba, Kiss Balázs).
Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Németh M. – Török (Németh B., 46.), Jancsó (Mucsányi, 68.) – Drljo, Szabó M., Harsányi (Rétyi, 85.) – Grumics (Havas, 46.). Vezetőedző: Marián Sluka.
Békéscsaba: Czinanó – Puskás, Szabó Cs., Albert, Bor – Varga Sz. (Tóth D., 55.), Zvara (Gránicz, 75.), Váradi (Farkas B., 42.), Sipos (Máris, 55.), Pantovics – Lukács R. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Gólszerző: Szabó M. (50.), Harsányi (72.), ill. Lukács (71.).
Sárga lap: Török (39.), Németh B. (80.), Harsányi (83.), ill. Farkas B. (59.), Máris (86.), Puskás (92.).

50. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Szentlőrinc a jobb összekötő helyéről, mintegy 25 méterre Czinanó kapujától. Szabó Máté jobban megküldött, háríthatónak tűnő labdája a jobb sarokban kötött ki, 1–0.
71. perc: Egy baloldali beadást Lukács Raymond estében továbbított a lőrinci kapuba, 1–1
72. perc: Bor Dávidot futották meg sokadszor a jobb szélen, a beadást pedig Harsányi István közelről tessékelte a csabai kapuba, 1–2.

Nem sokat „kóstolgatták” egymást a csapatok, mindkét oldal nyomban szerette volna a saját akaratát ráerőltetni a másikra. A félidő első felében valamivel a csabai térfélen pattogott többet a labda, Czinanó kapus részéről komolyabb beavatkozásra azonban nem volt szükség az eredmény megtartása érdekében. A játékrész közepétől átvették a kezdeményezést a lilák, ekkor már sokkal többet pattogott a játékszer a szentlőrinci kapu előterében, de igazán komoly gólszerzési lehetőség nem alakult ki. A hajrában az Előre balszárnyának védelmi hiányosságait kihasználva több ígéretes ellenakciót vezetett a Szentlőrinc, de a társak jól segítették ki a posztjáról gyakran elkalandozó Bor Dávidot. Nem sokkal a szünet előtt a sérülést szenvedő Váradi helyett kellett kényszerű cserét végrehajtani, a Vasastól kölcsönbe érkező Farkas Botond ezúttal debütált lila-fehérben.
Szünet után a hazai együttes beszorította a csabaiakat, nem is sokat váratott a vezető góljuk egy szabadrúgásból. Röviddel később Drljo löketénél a jobb kapufa sietett Czinanó segítségére. Ebben az időszakban bajban volt a Békéscsaba, amit látott Schindler Szabolcs vezetőedző is, aki a vérszegény támadójáték élénkítése érdekében pályára küldte Tóth Dánielt és Máris Dominiket. Ezúttal azonban a pálya közepéről is hiányzott egy olyan játékos, aki méltó karmester lehetett volna. Ezt a szerepkört Pantovics vette át, jobb is lett az összhatás. A szélekről becenterezett labdákat könnyedén semlegesítette a szentlőrinci védelem, de azután ők is hibáztak egyet, így Lukács szállította a megszokott gólját. Az öröm nem tarthatott sokáig, mert egy perc múltán újból a baranyai csapat vezetett, kihasználva a viharsarki védelem bal szélének újabb gyengélkedését. Az utolsó húsz percben elkeseredett küzdelmet folytatott a pontszerzésért az Előre, olyan átütőerő azonban ekkor sem volt meg a játékában, ami eredményre vezethette volna.

Jó: Harsányi, Drljo, Szabó M., ill. Szabó Cs.

Marián Sluka: – Fontos győzelmet arattunk, pedig nem játszottunk annyira jól, mint az előző fordulóban Nyíregyházán, de eredményesebbek voltunk. A Békéscsaba minőségi támadójátékot produkált, de jól reagáltunk az egyenlítésre, utána okosan futballoztunk. Láttam a fiúkon az alázatot, amit meg kell tartani, mert még messze vagyunk a célunktól.
Schindler Szabolcs: – Felforgatott csapattal léptünk pályára, de így is volt esélyünk. Az első félidő végére feljavultunk, de egy újabb hiba eldöntötte a mérkőzést.