Őszinte foci, igazságos döntetlennel

A jubiláló Nikola Pantovics szögletből adott gólpasszt Lukácsnak. Fotó: Milyó Pál

A Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata továbbra sem törte meg NB II-es nyeretlenségi sorozatát a Szombathelyi Haladással szemben. A vasárnapi 23. fordulóban változatos mérkőzésen osztozott meg egymással a pontokon a két fél, ami saját céljait tekintve, valójában egyiknek sem volt üdvös.

Békéscsaba 1912 Előre–Szombathelyi Haladás 1–1 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 580 néző. Vezette: Radványi Ádám (Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel).
Békéscsaba: Czinanó – Puskás, Farkas M., Bora, Bor – Horváth P. (Váradi, 46.), Sipos, Király (Gránicz, 75.), Varga Sz. (Paudits, 67.) – Lukács R. (Ilyés, 80.), Pantovics (Máris, 80.).
Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Haladás: Rózsa – Kállai, Guzmics, Németh M., Bosnjak – Kiss B., Holdampf, Szekér (Horváth R., 84.), Doktorics (Devecseri, 46.) – Lencse, Tóth Milán (Tóth-Gábor, 46.). Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Gólszerző: Lukács R. (15.), ill. Lencse (54.).
Sárga lap: Bor (12.), Farkas M. (24.), Király (26.), Bora (62.), Máris (86.), ill. Lencse (38.), Szekér (39.), Devecseri (65.).
Piros lap: Farkas M. (82.).

15. perc: Pantovics balról elvégzett szögletét Lukács Raymond bólintotta közelről a szombathelyi kapuba, 1–0.
54 perc:
Guzmics passzolt a 16-oson belül jól helyezkedő Lencse Lászlóhoz, aki 5 m-ről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, 1–1.

A Békéscsaba az utóbbi időkben tőle megszokott bátor játékkal kezdte a mérkőzés, de mivel a vasiak sem „hőköltek be” kapujuk elé, mozgalmasan teltek az első percek. Negyedórányi játék után előnyt szerzett a kapura addig is veszélyesebb hazai együttes, a jubileumi 100. mérkőzését csabai színekben kezdő Pantovics pontos szöglete találta meg Lukácsot. Pár perc múltán pedig Varga Szabolcs bepassza a másik oldalról, de az Előre házi gólkirálya ezzel a labdával nem tudott mit kezdeni, pedig ígéretes volt a lehetőség. Mint ahogyan a másik kapu előterében Lencse 26 méteres szabadrúgásánál is, ami centikkel tévesztett célt. A félidő második felében már inkább a szombathelyiek akarata érvényesült, de a kapuk előtt komoly lehetőség nem alakult ki ebben az időszakban.
A szünetben végrehajtott kettős cserével a vendégek további energiákat mozgósítottak az egyenlítés érdekében, és hamarjában siker is koronázta az erőfeszítéseiket. Eszméltek a házigazdák, hogy baj is érheti őket. Őszinte foci vette kezdetét, hol itt, hol ott forgott veszélyben a kapu. Hazai oldalon Pantovics 15 méteres lövése szált alig fölé, majd Sipos előtt adódott helyzet. A vasiaknál Tóth-Gábor 17 méterről a kapufát találta el, majd Lencse a kapu torkában elhibázta a meccs legnagyobb helyzetét a 77. percben. A meccs utolsó negyedében ismét a látogatók tettek többet a győztes gól megszerzéséért, a hazaiak inkább kontrákból próbáltak eredményt kovácsolni. Farkas Márk kiállítása után még nagyobb nyomás nehezedett az Előre hátsó alakzatára, de végül sikerült megmenteni az egyik pontot, ami a meccs összképe alapján igazságos.

Jó: Lukács R., Pantovics, Sipos, ill. Lencse, Holdampf, Tóth-Gábor.

Schindler Szabolcs:
– Jól felkészültünk a Haladásból. Tudtuk, hogy erősek, tele vannak NB I-es játékossal, teljesen más célokért küzdenek, mint mi. Az első félidőben szervezetten játszottunk, szép gólt szereztünk. Szünet után kicsit mélyebben védekeztünk, de akár mi is nyerhettünk volna. Büszke vagyok a csapatomra, mert bebizonyította, hogy van tartása.
Németh Szabolcs: – Itt hagytunk két pontot, bár a mérkőzés második felében rengeteg helyzetet hagytunk ki. Egy kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, főleg úgy, hogy az ellenfélnél volt egy kiállítás, de ezt nem tudtuk kihasználni.