Pantovics szabadrúgása döntött Ajkán

Heffler Tibor és Máris Dominik párharca, még a két csapat tavalyi meccsén, amelyet ugyancsak a lilák nyertek. Fotó: Balogh Ákos/Napló

A szegedi bajnoki nyitány után újabb bravúros idegenbeli győzelmet rét el a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lila-fehérek edzőjük, Schindler Szabolcs korábbi együttesét múlták felül egy szabadrúgásgóllal, ezzel 3 fordulót követően a harmadik helyen állnak a tabellán.

FC Ajka–Békéscsaba 1912 Előre 0–1 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Ajka, Városi Sportcentrum, 2500 néző. Vezette: Molnár Attila (Király Krisztián, Huszár Balázs).
Ajka: Horváth T. – Kovács N., Heffler T., Tar, Tóth G. – Kenderes, Lengyel (Soltész, 46.) – Rétyi (Irimiás, 45.), Zamostny, Csizmadia (Nagy I., 69.) – Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly.
Békéscsaba: Uram – Szalai D., Nagy S., Bora, Mészáros M. – Szabó P., Király (Horváth P., 71.), Babinyecz (Hursán, 59.) – Lukács R., Paudits (Máris, 59.), Pantovics. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Gólszerző:
Pantovics (21.),
Sárga lap:
Nagy K. (31.), Csizmadia (32.), Szalai (58.), Zamostny (65.), Lukács R. (65.), Uram (78.), Máris (87.), Hursán (88.).

21. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Békéscsaba, Horváth kapuja előterében. A jó helyre letett labdának Nikola Pantovics futott, aki nagy erővel kirúgta a jobb felső sarkot, 0–1.

A két veretlen együttes párharcának pikantériát adott, hogy a vendégek mestere nemrég még az ajkai kispadon ült, NB III-as bajnoki címig vezetve a Veszprém megyeieket.
Kezdetben az Ajka volt kezdeményezőbb, egy szöglet után alakult ki veszélyes szituáció a vendégkapu előtt, majd Zamostny fejesét kellett védenie Uramnak. A Békéscsaba inkább a védekezéssel foglalkozott, tette ezt nagyon szervezetten és precízen. Schindler Szabolcs csapata a kontralehetőségre várt, illetve az olyan alkalmakra, amely a 21. percben el is jött. Nemcsak gól, hanem lélaktani előnybe is kerültek a békésiek, a házigazda nem találta a ritmust, nem tudott helyzetet kidolgozni.

A zöld-fehérek szünet után is igyekeztek nyomást gyakorolni ellenfelükre. Ez sikerült, de a Schindler-csapat jól állta a sarat. A pályán elég feszült volt a hangulat, több keményebb szabálytalanság akadt, a játékvezetőnek egyszer szét is kellett választania az egymással lökdösődő feleket. Kemény volt a küzdelem, de inkább a mezőnyben, a kapuk keveset forogtak veszélyben. Nyilván ezt a Békéscsaba bánta a legkevésbé, a vendégek védekezésben megtették a dolgukat, nem engedték lehetőséghez jutni az Ajkát, és mind a három pontot begyűjtötték.

Jó: Nagy K., Zamostny, Soltész, ill. Pantovics, Bora, Lukács R.

Schindler Szabolcs: – Gratulálok a csapatnak, nyolc nap alatt három mérkőzést játszottunk jó színvonalon. Pantovics fantasztikus gólt rúgott, a csapat pedig kivédekezte a kilencven percet.