Papírforma szerint alakult a megyei derbi

Nagy Zita és Kis Vivien párharca. Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap

Megyei rangadót játszottak vasárnap az NB II-es női futsal-bajnokság 8. fordulója keretében. A csata az előzetes papírforma szerint zárult: a Keleti csoportban sereghajtó Csorvás szoros csatában bár, de „főhajtásra” kényszerült a listavezető Dévaványával szemben.

Csorvási SK–Dévaványai SE 2–4 (1–4)
NB II-es női futsal-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Gyuga, Szigeti (Gyebrovszki).
Csorvás: Kis K. – Zvolenszki, Németh V., Sánta, Kis V. Csere: Volent, Balikó, Hoffmann, Farkas V. Edző: Melich Viktor.
Dévaványa: Szabó A. – Nagy Z., Balogh B., Kurai, Furka. Csere: Szabó T., Kovács K., Séllei, Kasznár, Beinschróth, Mucsi, Zeller, Molnár K. Edző: Tanács Zoltán.
Gólszerző: Zvolenszki (19., 30.), ill. Nagy Z. (12.), Kurai (12.), Molnár K. (13.), Kovács K. (14.).

A vendéglátó csorvásiak sokkal jobban ügyeltek a hátsó alakzatukra, mint egy hete Tóalmáson, ennek megfelelően a többet kezdeményező ványaiak nem találták meg a kapujukba vezető utat. A félidő derekát átlépve Nagy Zita törte meg a jeget, ami komoly zavarokat okozott a pályaválasztónál. Ezt kihasználva a ványaiak 3 percen belül négyszer (!) kapitulálták Kis Krisztina kapust. Aztán visszatért a játék a korábbi medrébe, a hazaiak a félidő végén szépíteni is tudtak Zvolenszki Vivien révén. A meccs második etapjában is többet kezdeményeztek a látogatók, de újabb gólt már csak Zvolenszki Vivien szerzett a 30. percben, szorosabbá téve ezzel a megyei derbit.
További eredmények: Bátonyterenyei TC–MVFC Berettyóújfalu 1–1, Miskolci Vénusz–SK Tóalmás 3–4.
A bajnokság állása: 1. Dévaványa 15 pont (7 mérk.), 2. Tóalmás 11 (8), 3. Miskolc 9 (6), 4. Berettyóújfalu 7 (3), 5. Bátonyterenye 7 (6), 6. Csorvás 0 (6).