Pesterzsébeten kupázik az Előre

A Kecskemét ellen elmaradt hazai bajnoki győzelmet a kupában feledtethetik Horváth Péterék. Fotó: Milyó Pál

A 16 közé jutásért csatáznak szerdán a labdarúgó MOL Magyar Kupában. A megyei alakulatok közül egykén állva maradt Békéscsaba 1912 Előre együttese a harmadosztályú Erzsébeti SMTK vendége lesz. A pesterzsébeti találkozón 13.30 órától indul útjára a labda.

A házigazdák számára ez már a negyedik kör lesz a sorozatban, és a második viharsarki ellenfél kerül az útjukba. Augusztus elején Szarvason diadalmaskodtak 2–0 arányban a 86. és 92. percben szerzett gólokkal, a folytatásban Hódmezővásárhelyen is ilyen eredménnyel zártak, majd Sárosdon nyertek 3–1-re a mezőhegyesi származású támadó, Molnár János mesterhármasával. Most először léphetnek tehát hazai környezetben pályára, és nyomban egy náluk magasabb szinten jegyzett ellenféllel szemben.
NB II-es csapatként az Előre csak a sorozat harmadik fordulójában csatlakozott a küzdelmekhez, és sima 3–0-s csapást mért odahaza a ligában is konkurens Dorogra. A csabaiak helyzete most annyival tűnik nehezebbnek, hogy házon kívül szerepelnek, és Schindler Szabolcs vezetőedző a szolnoki vasárnapi bajnokit szem előtt tartva, vélhetően sokakat pihent majd. Persze a klub rendelkezik akkora és olyan szintű humánerőforrással, hogy a szurkolóknak alapesetben ne kelljen különösebben aggódniuk a továbbjutás elmaradása miatt.