Pont nélkül zárta az évet az Előre

Brlázs István Gábor helyzete nem lett könnyebb a tavaszi folytatást illetően. Fotó: Békéscsaba 1912 Előre

Nem hozta meg az áttörést a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata számára a vasárnapi évzáró mérkőzés. A lila-fehérek egy erősen potyaízű góllal veszítettek hazai pályán az ezüstérmes Péccsel szemben, amely arra is rávilágított, hogy kis pénzből hogyan lehet eredményes focit teremteni kellő hozzáértéssel.

Békéscsaba 1912 Előre–Pécsi MFC 0–1 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 340 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Tőkés Róbert).
Békéscsaba: Bukrán – Fazekas, Farkas M., Bora (Zádori, 87.) – Puskás (Hodonicki, 65.), Zvara, Kitl (Váradi, 76.), Mikló – Czékus, Hamed (Ilyés, 76.), Horváth P. (Lukács R., 65.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor.
Pécs: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Szeles, Hadaró – Terbe (Mayer, 75.) – Kocsis (Hegedűs, 75.), Kesztyűs B., Katona, Harsányi (Marques-Airosa, 94.) – Gera (Tóth-Gábor, 75.). Vezetőedző: Weitner Ádám.
Gólszerző: Kocsis (47.).
Sárga lap: Czékus (92.), ill. Terbe (25.), Mayer (78.).

47. perc: Kesztyűst akasztották meg fölöslegesen a védők, közel 30 méterre a kaputól, a csabai térfél bal oldalán. A szabadrúgást Kocsis Bence úgy tekerte ballal a jobb felső sarokba, hogy Bukrán jószerivel mozdulni sem akart rá, 0–1.

A mérkőzés előtt egyperces néma főhajtással adóztak az Előre héten elhunyt 78 éves legendájára, Dobó Jánosra emlékezve.
Mindkét csapat kezdettől dominanciára törekedett, így azután pörgős játék alakult ki. A kreatívabb középpályásai révén többet birtokolta a labdát a Pécs, de helyzetig nem jutott a félidő első felében. Mindössze Bukrán ijesztett rá egy alkalommal a hazai publikumra a 20. percben, igaz a kapus nyomban korrigálta is a bakiját. A hazaiakon látszott az igyekezet, ugyanakkor minden őszi hiányosságuk is kiütközött. Igazi játékmester nélkül, a középpálya kikerülésével próbáltak helyzeteket kipréselni, a felrúgdosott labdák viszont leggyakrabban nem jutottak el a címzettig, mert vagy célt tévesztettek, vagy a pécsi védők birtokába kerültek. A vendégek jobban megbecsülték a játékszert, rövidpasszos játékkal építkeztek, a hazai kapu elé azonban nem tudtak eljutni. Az első csabai lehetőséget a 37. percben Kitl 16 méteres ballábas lövése jelentette, amelyet szögletre blokkoltak. Öt minutával később Hamed került kecsegtető helyzetbe a jobb összekötő helyén, de 15 méterről Helesfay kezébe emelte a játékszert.
Szünet után gyors góllal kezdtek a vendégek, ami tovább rontotta a lila-fehérek kilátásait. A távoli átlövésből elért találathoz persze kellett a csabai hálóőr is, akinek szem látomást nehezére esett elmozdulni a labdára. Innen tovább az utóbbi időben megszokott görcsös Előre brusztolt a pályán, melynek a játéka kevés veszélyt hordozott. A 60. perc táján Czékusnak volt egy erőtlen csukafejese, de ennyiben ki is merült az igyekezet. Brlázs Gábor kettős cserével igyekezett frissíteni csapatát, beküldte a tavalyi házi gólkirályát, Lukács Raymondot is. A pécsiek azonban igazolták, hogy nem véletlenül számítanak a mezőny legmasszívabban védekező együttesének. Már a felezővonal közelében agresszív presszingbe kezdtek, és nem engedték kibontakozni a házigazdákat, akik jobb híján ismét az előrerúgott labdákban keresték a kiutat. Ez viszont nem vezetett eredményre. Újabb cseréket követően, csupán a végjátékba sikerült némi színt és tüzet vinniük, az viszont már megkésett hajrának bizonyult.
Maradt az egygólos vereség, és a kieső hely télire. Mindez május után ismét felélénkítheti azt a témát, hogy a klub képes-e a jelenlegi vezetésével kiszakadni abból az évek óta tapasztalható negatív spirálból, amely egyre menthetetlenebbül az NB III irányába sodorja az Előre első csapatát.

Jó: Czékus, ill. Kocsis, Kesztyűs B., Terbe, Harsányi, Katona.

Brlázs Gábor:
– Teljesen ki-ki meccset játszottunk a második helyezett Pécs ellen, ami azt mutatja, hogy annyira nem vagyunk rossz csapat. Az sem véletlen, hogy ezeket a meccseket rendre elveszítjük, mert – elsősorban mentális oldalról – problémák vannak, a fontos helyzetekben mindig rossz döntéseket hozunk. A zártan védekező ellenfélnek sem volt több helyzete, mint nekünk, egy távoli lövéssel megszerezte a vezetést és ezzel a győzelmet is.
Weitner Ádám: – Az első félidőben már stílusosan játszottunk, próbáltuk sokat járatni a labdát és az ellenfél fölé kerekedni. A második félidőben változtattunk a játékunkon, gyönyörű szabadrúgásgólt rúgtunk és szervezetten védekeztünk, így megnyertük a mérkőzést egy nagyon jó csapat otthonában, ami óriási fegyvertény.