Tavasszal nem tud nyerni az Előre

Kitl Miklós nagy gólt ragasztott az előző klubja kapujába. Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap

Az ötödik tavaszi mérkőzésén is nyeretlen maradt a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata, amely az NB II-es bajnokság vasárnapi 26. játéknapján a Doroggal nem bírt a Kórház utcában. Hiába szereztek vezetést a második félidő során a lila-fehérek, az előnyüket nem tudták megtartani, az egykori játékosuk Dlusztus András a 90. percben tört borsot az orruk alá.

Békéscsaba 1912 Előre–Dorogi FC 1–1 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók Ádám (Baghy Csaba, Kovács II. Gábor).
Békéscsaba: Krnács – Nagy S., Fazekas, Babinyecz, Bora, Kasik (Styecz, 60., Kovács Á., 87.) – Horváth P., Kitl, Szabó P. – Lukács, Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Dorog: Borsos – Nyári, Dlusztus, Berkó, Papp M. – Rjasko (Lénárt, 75.) – Szedlár (Girsik, 75.), Csillag (Zuigéber, 75.), Mészáros Á., Kanalos (Nagyházi, 91.) – Szabó L. (Beliczky, 82.). Vezetőedző: Antal Gábor.
Gólszerző: Kitl (59.), ill. Dlusztus (90.).
Sárga lap: Fazekas (40.), Kitl (92.), ill. Rjasko (9.), Dlusztus (37.).
Piros lap: Lukács (70.), ill. Mészáros Á. (51.).

51. perc: Mészáros Áron reklamált indulatosan, amiért kiállította a játékvezető.
59. perc: Paudits játszotta vissza a labdát Kitl Miklós elé, aki mintegy 18 méterről, bal külsővel a bal felső sarokba bombázott, 1–0.
70. perc: Dlusztus és Paudits szólalkozott össze, előbbi látványosan eldobta magát, Lukács Raymundot pedig kiállította a játékvezető.
90. perc: Zuigéber újabb szabadrúgását követően Krnács öklözte ki a labdát a mezőnybe, éppen Dlusztus András elé, aki a kapu közepébe fejelte, 1–1.

Nem igazán találtak fogást egymáson a csapatok a mérkőzés első húsz percében, jobbára a pálya közepén zajlott a játék. A keménységért nem mentek a szomszédba a labdarúgók, ami azt jelezte, hogy mindkét csapat nagy energiát fektetett bele a játékba azért, hogy megkaparintsa a rendkívül fontos három pontot. Igazán veszélyes helyzetet a hajrában a vendégek dolgoztak ki, de az egykor Békéscsabán is megfordult Dlusztus kétszer is megkegyelmezett a csabaiaknak.
Alaposan feltüzelhették az edzők a játékosokat a szünetben, mert megélénkült a játék, több helyzetet is feljegyezhettünk. Mészáros Áron kiállítása nehéz helyzetbe sodorta a Dorogot, az emberelőnyt hamar ki is használta a Békéscsaba egy látványos, gyönyörű találattal. Amikor Paudits kiállítását követően az Előre létszáma is 10 főre olvadt, felpörögtek a dorogiak és addig ostromolták a csabai kaput, amíg Dlusztus ki nem egyenlített.
Már-már kezében érezhette a három pontot a Békéscsaba, de egy szemfüles megmozdulás után elmaradt a várva-várt siker és így 2021-ben továbbra is nyeretlen a lila-fehér gárda.
Bosszantó mérkőzéseket játszik tavasszal a Békéscsaba, annyiból szerencsések a szakmai stáb tagjai és a játékok, hogy nézők nem láthatják a helyszínen a munkájuk gyümölcsét, hiszen már régen fejeket követelnének!

Jó: Krnács, Nagy S., Kitl, ill. Dlusztus, Zuigéber, Borsos.

Preisinger Sándor: – Várható volt, hogy nem lesz szép futball. Megrúgtuk azt a gyönyörű gólt, a kiállítás után teljesen a kezünkben volt a mérkőzés, de megint jött a fegyelmezetlenség, amiből visszahoztuk ellenfelünket a meccsbe. A szabadrúgásból kapott gól eléggé fájó, mert rengeteget dolgoztunk, ez egy agyonnyert meccs volt.
Antal Gábor: – Kivárásra játszott mindkét csapat, de az első félidőben nem volt túl sok lehetőség egyik kapu előtt sem. Nem nagyon értem miért kerültünk emberhátrányba, utána kicsit visszább húzódtunk, kaptunk átlövésből egy gólt, amire nagyon jól reagált a csapat, emberhátrányban is tudtunk még előre menni.