Tisztesen helytálltak a gyulai lányok

Szerb Kata ezúttal is hasznos játékkal rukkolt ki. Fotó: Tóth László

Az NB II-es nagypályás női labdarúgó-bajnokságban már szerdán letudta a Keleti csoport bajnokesélyese elleni mérkőzését a Gyulai Amazonok együttese. A fürdővárosi lányok az utolsó előtti találkozójukon tisztességgel helytálltak a Keleti csoportban magasan a legtöbb gól lövő és legkevesebbet kapó Soroksár ellen.

A gyulai lányok az első félidő elejétől kezdve fegyelmezetten, kontrára építve szervezték játékukat, melynek köszönhetően az első félidőben nem kaptak gólt. Igazán nagy veszély nem is volt Farkas Vivien kapuja előtt, de a vendégek kapusa is inkább csak lábbal került játékba. A második félidőben a fővárosi cserék további lendületet vittek a játékba. Ennek köszönhetően szépen lassan felőrölték a fiatal hazai együttest, amelynek nincs szégyenkezni valója, hiszen majd’ 60 percig méltó ellenfele volt a bajnokaspiránsnak.
Molnár Zoltánné: – Maximálisan elégedett vagyok a lányokkal, hiszen egy kiváló erőkből álló csapat ellen sikerült méltó módon helytállni. Ellenfelünk idén a mérkőzések nagy részén 7-10 gólt rúgott ellenfeleinek, mi azonban megmutattuk, hogy fegyelmezett játékkal méltón helyt tudunk állni a kapott gólokat tekintve is. Ugyan védekezésre szorultunk a találkozó nagy részében, de sokat tudunk fejlődni, hiszen nagyon sok olyan szituáció volt, amiből tanulni lehet.

Gyulai Amazonok–Soroksár SC 0–4 (0–0)
NB II-es női labdarúgó-mérkőzés. Gyula, zárt kapuk mögött. Vezette: Burzon.
Gyula: Farkas V. – Lehóczki (Szappanos), Futaki, Pál (dr. Nagy E.), Lovas, Molnár Á. (Mátyás), Szerb, Hack, Mezei, Komlósi, Bartha. Edző: Molnár Zoltánné.
Gólszerző: Győrik (53.), Németh D. (62.), Kocsis (81., 85.).